Světové hvězdy „devadesátek" Loona, Rednex a Twenty 4 Seven na Retrolandu

Hradec Králové – Přes 148 milionů zhlédnutí na kanále YouTube má na svém kontě s písní Vamos a la playa „devadesátková" královna diskoték Loona. Holandská zpěvačka, tanečnice a skladatelka byla jednou z hvězd festivalu Retroland v Hradci Králové

Loona: 25 let na scéně 

„Česká republika je krásná země, do které se ráda vracím," konstatovala umělkyně, jejíž vlastní jméno je Marie-Jose Van Der Kolk. „Na Retroland jsem se moc těšila. Hlavně kvůli pořádné energii, která jde z českého publika," prohlásila Loona, jejíž první hit Bailando spatřil světlo světa v roce 1998. 

„Je to už 25 let, co jsem na scéně. To jsme byli ještě mladí," smála se 48letá zpěvačka, kterou zajímalo, kolik lidí v publiku patří mezi generaci „devadesátkových" dětí. 

„Víte vůbec, co je to CD?" ptala se mladých fanoušků. Těm, kteří ještě mají doma CD přehrávač, pak nadělovala dárek v podobě alba plného největších hitů Loony. „Měla jsem jich přinést víc," litovala, když viděla, jaký zájem o „cédéčka" je. „Dáme je těm, co s námi zpívali nejhlasitěji," navrhovala sympatická interpretka, která se při skladbě Latino Lover procházela areálem. S pomocí Michaela, statného muže z publika, který ji vzal „na koníčka", zpívala a chodila mezi diváky. 

Až později si všimla lehkého problému s kostýmem. „Co jsi to udělal s mým topem?" smála se Loona a naoko „hubovala" Michaela. „Moje bikiny ukázaly víc, než jsem chtěla," podotkla jedna z hvězd Retrolandu.

Rednex: bláznivá show plná energie a hitů

Na „devadesátkový" festival dorazily i ikony švédského poprocku z 90. let. „Jsme šťastní, že jsme opět mohli vystoupit v České republice," prohlásili členové kapely Rednex, která po celém světě prodala více než 10 milionů hudebních nosičů. 

Na jeviště vtrhli skutečně jako uragán. Jejich show byla dostatečně bláznivá a plná energie i světoznámých hitů, jako byly například pecky Cotton Eye Joe, Wish You Were Here či Spirit of the Hawk

Na pódiu se neustále něco dělo. Švédská partička přes sebe skákala, lezla po pódiu i jeho konstrukci, válela se po sobě i podlaze, mávala fanouškům a střídavě se různě svlékala. Většinou do půl těla, ale někteří i více. Zároveň rychle měnila pozice i mikrofony, které občas nefungovaly, jak si kapela přála. Divoké počínání svérázné skupiny ve stylu její pecky Wild 'N Free diváky bavilo. Ti měli pocit, že by se během vystoupení této originální country taneční partičky mohlo odehrát prakticky cokoliv…

S Twenty 4 Seven nekamarádila technika

Show holandské formace Twenty 4 Seven poznamenaly technické problémy se zvukem. Pro interprety hitů Slave To The Music, Také Me Away či Is It Love? mělo jít o jedno z posledních vystoupení v historii slavné kapely. Zpěvák Stay-C se několikrát vyznal ze své lásky k České republice a bylo vidět, jak byl na posluchače se svou kolegyní, zpěvačkou Kelly, natěšený. Jenže technika místy stávkovala. „Technika s námi dnes zrovna není nejlepší kamarád," nechal se slyšet Stay-C, když se z aparatury nelinula žádná muzika. Naštěstí pomohli diváci a některé pecky nebo alespoň části zazpívali Stay-C s Kelly společně s publikem bez hudebního doprovodu. „Miluju vás," rozplýval se v češtině dojatý Stay-C.

Lunetic bez tepláků a tanečků 

Na Retroland zavítaly i tuzemské hvězdy 90. let. „Dělá nám radost, že i po 25 letech naší existence můžeme stát spolu na jednom pódiu. Za tu dobu jsme vyrostli, nemáme bílé tepláky a netančíme, ale ještě pořád tady jsme. I když má někdo možná méně vlasů a jiný už trochu pupkatí," usmívali se členové skupiny Lunetic, kteří se svou doprovodnou kapelou nabídli například hity Máma, Dotyky, Ať je hudba tvůj lék nebo Only You. „Ploužáky už se dnes moc nehrají, zvláště pak na akcích tohoto typu. Ale my je máme rádi. A ploužák je navíc i krásné slovo," dojímali se Lunetici. 

Verona: „Z publika šla krásná energie"

„Byli jsme moc rádi, že jsme se mohli zúčastnit Retrolandu. Z publika šla krásná energie," přidala se Verona, která na jevišti střídala MC Erika s Ivanou. Ta v duu nahradila Barbaru, která dlouhodobě žije v Americe. 

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ