Šlápněte do pedálů! Jsou tu Cyklopecky Východní Čechy 2024!

KRAJ – Již 13. ročník oblíbené velké letní soutěže Cyklopecky Východní Čechy 2024 o atraktivní ceny odstartoval v pondělí 1. května a bude probíhat celou letní sezónu až do konce září.

Soutěž Cyklopecky Východní Čechy 2024 nabízí tradičně 15 cyklotras v Pardubickém kraji, avšak některými přesahuje i do kraje Královéhradeckého. Destinační společnost Východní Čechy ve spolupráci s oblastními managementy turistických oblastí připravila trasy procházející nádhernou přírodou, okolím ikonických hradů, zámků a dalších zajímavostí Pardubického kraje. Soutěžící si mohou vybrat trasu dle náročnosti a destinace, kam chtějí zavítat. Vydat se mohou nenáročnou trasou ‚Za zvířátky okolo Býště' nebo náročnější ‚Za rozmanitostí hor a podhůří' vedoucí přes hřebeny Orlických hor," uvedl Alexandr Krejčíř, radní Pardubického kraje zodpovědný za majetek, sport a cestovní ruch.

I v letošním ročníku mohou soutěžící sbírat razítka do klasické razítkovací karty, kterou si vyzvednou na razítkovacích místech, nebo v informačních centrech Pardubického kraje. Další možností je načítat QR kódy na svou elektronickou hrací kartu. Stačí se zaregistrovat na webových stránkách www.cyklopecky.info a poté jen snímat QR kódy na razítkovacích místech. Pokud soutěžící sbírají razítka na klasickou kartu a razítkovací místo je zavřené, mohou opsat do své hrací karty unikátní kód umístěný pod QR kódem.

Jak se zapojit do soutěže?

Nasbírejte minimálně pět razítek, QR kódů nebo unikátních kódů z pěti vybraných tras do papírové hrací karty nebo elektronické hrací karty na webu. Na každé trase jsou k dispozici dvě razítkovací místa. Hrací karty jsou rovněž ke stažení na webové stránce soutěže www.cyklopecky.info, kde se také dozvíte mnoho informací a detailů o soutěži a jednotlivých trasách. Poté stačí pouze odeslat vyplněnou hrací kartu a čekat na losování. Elektronickou hrací kartu není nutné stahovat, naskenované QR kódy jsou automaticky uloženy do uživatelského účtu, kde je také zobrazeno, které trasy již byly splněny.

Hlavním partnerem letošního ročníku je stejně jako v loňském roce společnost BIKEMAX, která do soutěže darovala hlavní cenu – Horské kolo 29´´ Kellys Spider 50. Dále mohou soutěžící vyhrát pobyty ve východních Čechách, dárkové předměty, vstupenky a vouchery.

Soutěž organizuje Destinační společnost Východní Čechy ve spolupráci a za podpory Pardubického kraje.

Podrobnosti naleznete na www.cyklopecky.info nebo na www.vychodnicechy.info.

Autor: Michele Vojáček
Zdroj a foto: Pardubický kraj