VIDEO: Opilý řidič ujížděl policistům skoro 20 km

Orlickoústecko – Rychlá jízda, alkohol za volantem, policejní pronásledování a donucovací prostředky. 

V minulém týdnu policisté ze Žamberku zažili opravdu „divokou" noc. Tu jim zařídil řidič vozidla zn. Mazda, kterého se v rámci silniční kontroly rozhodli zastavit v obci Dlouhoňovice. Ten jim sice zastavil, ale poté co policisté vystoupili z vozidla, šlápnul na plyn a začal ujíždět. Tento scénář se opakoval několikrát v průběhu téměř 20 kilometrové trasy z Dlouhoňovic až do Ústí nad Orlicí. Během pronásledování řidič vozidla kromě toho, že nerespektoval světelné a zvukové výstražné znamení policistů k zastavení, nerespektoval ani rychlostní limity – v jedné z obcí jel rychlostí téměř 200 km/h, nebo opravovaným úsekem silnice projel na semaforu na červenou. Důvod jeho zběsilé jízdy zjistili policisté až při jeho zastavení na křižovatce v Ústí nad Orlicí, na kterém se podílely ještě další 2 hlídky. Za použití hmatů a chvatů mu orlickoústečtí policisté „pomohli" ven z vozidla a spoutali. Policistům uvedl, že je dobý řidič a že se chtěl pobavit.

Dechová zkouška u 22letého řidiče vyšla pozitivně s hodnotou 1,1 promile alkoholu. S naměřenou hodnotou souhlasil a uvedl, že před jízdou vypil 5 velkých panáků pálenky a poté usedl v Žamberku za volant. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Zda se řidič dopustil přestupku nebo trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, bude záležet na výsledcích lékařského vyšetření, kterému se řidič v orlickoústecké nemocnici podrobil.

Autor: por. Mgr. Andrea Muzikantová – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj: Policie ČR