Z hospody odjel autem. Nadýchal přes 4 promile

Chrudimsko – Jízda z restaurace se nevyplatila 46letému muži, kterého policisté z chrudimského oddělení hlídkové služby zastavili v úterý 18. července 2023 kolem deváté hodiny večerní ve Slatiňanech. Policisté muže vyzvali k předložení dokladů pro provoz a řízení vozidla a k provedení dechové zkoušky.

Výsledek dechové zkoušky překvapil nejen policisty, ale i samotného šoféra. První dechová zkouška ukázala na hodnotu 4,06 a opakovaná na 4,13 promile alkoholu v dechu. Dále policisté lustrací zjistili, že zastavený řidič není držitelem řidičského oprávnění a vozidlo navíc užil bez svolení jeho majitelky.

K požití alkoholu před jízdou se řidič doznal a uvedl, že pil alkoholické nápoje už od rána a vypil nejméně 9 piv, půl litru vína a několik panáků whisky. Zároveň přiznal i to, že vzal ze stolu odložené klíče od vozidla, aniž by o tom jeho majitelka věděla.

Policisté z důvodu silné podnapilosti muže zadrželi a umístili ho do policejní cely. Po vystřízlivění muže vyslechli a sdělili mu ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestných činů neoprávněného užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky.

V případě pravomocného odsouzení muži hrozí trest odnětí svobody až na 2 léta nebo zákaz činnosti.

Autor: por. Mgr. Andrea Muzikantová – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj a foto: Policie ČR