„Žerte hudbu! Já ji žeru pořád a jsem zdravý,“ smál se šedesátník Peter Nagy v pardubickém Ideonu…

Pardubice – „Žerte hudbu! Já ji žeru pořád a jsem zdravý,“ smál se populární slovenský zpěvák Peter Nagy, který se ve čtvrtek večer zastavil v pardubickém Ideonu se svým jubilejním turné.

60 let na světě, 35 na hudební scéně

Kromě toho, že se tento nestárnoucí bard slovenského popu pohybuje na hudební scéně už 35 let, oslavil letos také kulaté 60. narozeniny.

„Říká se, že moudrost přichází s věkem, ale věk přichází sám,“ konstatoval Peter Nagy, který prý zjistil, že už není puberťákem rovněž díky jedné mladé kostymérce v televizi.

„Když jsem se jí svěřil, že jsem si pořídil nové retro sako, sjela mě pohledem a prohlásila: K vám se to hodí,“ nechal se slyšet známý umělec.

Ten podle svých slov patří ke generaci, které neustále někdo lhal. A to i v tom, jaké potraviny jsou zdravé a jaké ne. „Ale přežil jsem,“ oddychl si legendární kumštýř.

Známé pecky v překvapivých aranžích

Peter Nagy spolu se svou kapelou Indigo dopřál pardubickým fanouškům velkou porci nestárnoucích hitů. Navíc mnohdy v netradičních, překvapivých aranžích. Většina z nich byla rockově laděná a měla svěží drive.

V Ideonu během čtvrtečního večera zazněly například skladby Korálky od Natálky, Marcel z malého mesta, Láska je tu s nami, S nohami na stole, Profesor Indigo, Psi sa bránia útokom, Sme svoji, So mnou nikdy nezostarneš, Poďme sa zachrániť, Chráň svoje bláznovstvá či Revolver a muzika.

„Nikdy neprodám,“ vzkázal politickým stranám

Došlo ale i na píseň, kterou prý chtělo koupit hned několik politických stran, ale Peter Nagy jim ji nikdy neprodal – Aj tak sme frajeri. Právě ta zvedla většinu publika ze sedadel a oslavence potěšila vytvořením spontánního „kotle“ pod pódiem.

Slovenský hitmaker v Pardubicích předvedl povedený koncert. Ukázal, že je v plné síle, potvrdil, že prakticky nestárne, umí pracovat s obecenstvem a ještě k tomu dokáže být zábavný a vtipný. K naprosté spokojenosti tak chyběl snad jen lepší zvuk, což byla asi jediná výraznější kaňka na jinak velmi příjemném večeru ve společnosti držitele Zlatého slavíka z roku 1985. 

Foto: redakce Pardubice ŽIVĚ

  •  
  •