Kraj oslovuje firmy, které mohou pomoci se zvládáním koronavirové nákazy…

Pardubice – V souvislosti se stávajícím šířením nového typu koronaviru se snaží svým dílem k ochraně občanů České republiky přispět celá řada dobrovolníků, vývojářů a firem. Možnosti a nabídky nyní v rámci Pardubického kraje bude vyhodnocovat tým pracovníků, kteří budou také prověřovat přicházející nabídky na nákup ochranných prostředků. Cílem je zajistit výrobu i bez státních dodávek z Číny.

„Obrací se na nás celá řada subjektů, které za různých podmínek nabízejí dodání osobních ochranných prostředků včetně roušek a respirátorů. Stejně jako v rámci zásobovacího štábu chceme, aby tyto nabídky řešila skupina lidí, kteří budou mít přehled nejen o aktuálním trhu, ale budou schopni také vyhodnotit, zda je daná nabídka relevantní a neplyne z ní jakékoliv riziko. Bohužel se celá řada subjektů snaží na stávající situaci vydělat a šponují cenu do astronomických výšin.“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Kraj také oslovuje firmy, a to nejen v regionu, které jsou schopné například změnit svojí výrobu a pomoci například s plněním dezinfekčních prostředků či šitím roušek. „Z aktivity řady firem je vidět, že chtějí pomoci, a to i přesto, že je jejich výroba z různých důvodů omezená či dokonce pozastavená. Jsou také společnosti, které nám nabízejí materiální dary,“ sdělil hejtman Martin Netolický. „Vedle firem, které se na nás obrací, chceme soustředit na jednom místě informace o firmách, které mohou být nápomocné například výrobou roušek či určitých dílčích prostředků. Nyní jsme často na tyto společnosti přicházeli díky znalosti daného místa či na doporučení. Chceme využít také naši Regionální rozvojovou agenturu či Pardubický podnikatelský inkubátor. Jsem přesvědčený, že nejen v našem regionu jsou firmy, které mohou být a především chtějí být nápomocné,“ řekl hejtman.

Kontaktní osoby v rámci Krajského úřadu Pardubického kraje:

Miroslav Janovský – miroslav.janovsky@pardubickykraj.cz, 466 026 301
Štěpánka Makarová – stepanka.makarova@pardubickykraj.cz, 466 026 307

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •