Ve Slatiňanech mají novou kuchyni, prádelnu a technické zázemí…

Slatiňany – Domov sociálních služeb ve Slatiňanech, který patří mezi úspěšné příklady transformace sociálních služeb, se může pyšnit další významnou investicí. Pardubický kraj, jakožto zřizovatel domova, zde za 40 milionů korun vybudoval v objektu původní kotelny a bývalého skladu uhlí novou kuchyni, prádelnu a technické zázemí.

„V souvislosti s transformací domova a přesunem klientů do samostatných domků došlo nejprve k částečnému opuštění budovy bývalého kláštera. Domov následně využíval pouze suterén, kde byla umístěna původní kuchyně, jídelna, sklady, prádelna a technické zázemí. Vlastníkovi objektu jsme platili nájem půl milionu korun ročně a ten navíc avizoval záměr objekt prodat. Proto bylo nutné řešit vybudování nového zázemí, které se nám v budově bývalé kotelny podařilo zajistit zcela z vlastních zdrojů za 40 milionů korun včetně vybavení,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Dispozičními úpravami vznikly prostory, které budou využívány pro kuchyňský a prádelenský provoz, technické, administrativní a sociální zázemí pro zaměstnance. Součástí investice je také dodávka technologického vybavení kuchyně a prádelny.

Podle radního Pavla Šotoly je možné, aby se do chodu provozu zapojili také samotní uživatelé služby. „Součástí transformace je nejen přechod z ústavního způsobu života do rodinných domků či bytů, které jsou v běžném prostředí, ale chceme našim klientům dát také možnost zapojit se do činností souvisejících s provozem. Právě v prádelně mohou někteří dle svých možností najít své uplatnění, například při skládání prádla a podobně,“ uvedl radní Pavel Šotola.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •