Opilí, bezvládní a sedm jehel za den…

Pardubice – Pondělí Městské policie Pardubice a 231 událostí.

Krom dopravních stížností přijali strážníci včera také dva nalezené mobilní telefony, kdy se u jednoho podařilo vzápětí i dohledat majitele. V druhém případě skončil telefon na značky Aligator v ulici Jana Zajíce, který skončil na oddělení ztrát a nálezů na úřadu městského obvodu Pardubice 3.

Strážníci také krotili bezdomovce na Palackého třídě, kteří obtěžovali kolemjdoucí agresivním chováním a žebráním, kdy před nimi jedna kolemjdoucí utekla do nejbližšího obchodu. Hlídka třem přestupcům uložila tresty a skupinu z místa vykázala.

Ve večerních hodinách pak hlídka strážníků zastavila pro spáchání dopravního přestupku osobní vozidlo s 20letým řidičem. Jeho řidič měl pozitivní test na užití návykové látky a pro podezření ze spáchání trestného činu byl předán hlídce Policie České republiky. Zde je pak výběr z dalších událostí:

Sedm jehel za den

Větší počty nálezů injekčních stříkaček se nám včera objevily v oznámení od občanů. Celkem jich strážníci z ulic města v pondělí sebrali sedm.
Tři na Palackého třídě, dvě u pošty u hlavního nádraží a po jedné v ulici Rožkova a nábřeží Závodu míru. Pro jistotu připomínáme pravidlo, že na nalezenou injekční stříkačku nikdy nesahejte a volejte operační středisko Městské policie Pardubice na číslo 605 206 251 nebo 466 859 220.

Bezvládní a opilí

Dvakrát strážníci vyjeli na pomoc s opilými lidmi. V jednom případě šlo o silně opilého 56letého muže, který se vpotácel do prodejny cyklistických potřeb, kde jej na zemi našla naše hlídka. Opilý byl natolik, že nezvládl ani dechovou zkoušku a jeho další zastávkou byla záchytná stanice. Tam skončil i druhý případ. Tím byl 46letý a bezvládný muž původem z Ukrajiny. Pomoc strážníků si vyžádala posádka záchranné služby. Dechové zkouška se zde podařila s výsledkem 3,1 promile a i tento muž skončil na záchytné stanici.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •