V Pardubickém kraji startuje 9. ročník Burzy filantropie…

Pardubice – V Pardubickém kraji odstartuje v polovině června již 9. ročník dobročinného projektu „Burza filantropie“. Od roku 2012 bylo donátory z řad veřejné správy a firem podpořeno 319 prospěšných projektů neziskových organizací částkou dosahující téměř 11 milionu korun. 

Své skoro letní putování startuje Burza filantropie 17. června prvním kolem v Hlinsku. Další následuje hned za týden v Pardubicích 22. června. Do Burzy na chrudimsku přihlásilo své projektové záměry 13 neziskových organizací a do pardubického kola bylo přihlášeno 24 prospěšných projektů. Přihlášené projekty do obou těchto Burz můžete aktuálně podpořit ve veřejném internetovém hlasování do 25. května do dvanácti hodin. Hlasovat můžete na www.burzafilantropie.cz/pardubickykraj/okres-pardubice-2020/ nebo www.burzafilantropie.cz/pardubickykraj/okres-chrudim-2020/

Projekt s nejvyšším počtem hlasů od veřejnosti automaticky postupuje do Burzy filantropie ve svém okrese. Nezisková organizace bude mít tak šanci prezentovat svůj záměr před firemními donátory a zástupci veřejné správy. Dalších 5 projektů z každého okresu vyberou sami donátoři. Šanci mají i projekty, které se do užšího výběru nedostanou. Od donátorů mohou získat tzv. „Divokou kartu“. 

Každoročně se daří na Burze filantropie získávat od donátorů více finančních prostředků. Úroveň prezentovaných projektů neziskových organizací je rok od roku lepší a donátoři jsou ochotni jednotlivé projekty více podpořit. „Jsem rád, že i přes složitou situaci mnoha firem z důvodů přijatých opatření proti pandemii se Burzy filantropie budou moci letos uskutečnit. Velmi si přístupu firem vážím a věřím, že burzy tak i v tomto roce pomohou ke zrodu prospěšných projektů neziskovek v našem kraji,“ zhodnotil úspěšnost projektu Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor. 

V Pardubickém kraji startuje 9. ročník Burzy filantropie
« 1 z 6 »

Koncept dobročinné Burzy filantropie se daří šířit i v rámci České republiky. Letos s největší pravděpodobností dojde k podpisu licenční smlouvy mezi KONEPem a městskou částí Praha 10. „Těší mě, že myšlenka Burzy se zrodila právě v Pardubickém kraji. Doufám, že i přes nepřízeň současné situace se podaří podpořit zajímavé projekty neziskových organizací,“ sdělila Miluše Horská, místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR a místopředsedkyně správní rady pořádající Koalice nevládek Pardubicka. 

Burzu filantropie pořádá od roku 2012 Koalice nevládek Pardubicka společně s Pardubickým krajem. Bližší informace o projektu naleznete na webových stránkách www.burzafilantropie.cz/pardubickykraj

  •  
  •