Uzavření mostu Kpt. Bartoše pro vozy MHD od 6. 2. 2023

Pardubice – Z důvodu nově stanoveného omezení únosnosti mostu M104 v ul. Kpt. Bartoše dochází od pondělí 6. února 2023 k následujícím změnám v linkovém vedení:

linka 2 – obousměrně vedena mimo Hlavní nádraží. Spoje ve směru od Zámečku pojedou ze zast. Krajský úřad přes zast. Třída Míru a Masarykovo náměstí (st. 1) a dále přes Stavařov na konečnou Polabiny,točna. Spoje ve směru od Polabin pojedou přes Stavařov na zast. Sukova a dále ve své trase.

linka 6 – spoje do a z Rosic budou ze zast. Hlavní nádraží vedeny po objízdné trase ul. Nádražní (silnice I/37 – "Hradubická") do zast. Rosice,pošta a dále ve své trase.

linka 7 – ukončí svou jízdu na zast. Hlavní nádraží.

linka 13 – obousměrně vedena mimo Hlavní nádraží. Spoje ve směru od Dubiny pojedou ze zast. Krajský úřad přes zast. Třída Míru a Masarykovo náměstí (st. 1) a dále přes Stavařov a zast. Polabiny,Okrajová na konečnou Ohrazenice,točna. Spoje ve směru od Ohrazenic pojedou přes zast. Polabiny,Sluneční a Stavařov na zast. Sukova a dále ve své trase.

linka 18 – obousměrně vedena po objízdné trase ul. Nádražní (silnice I/37 – "Hradubická") do Polabin, zastaví i na zast. Kréta, ze zast. Polabiny,Okrajová dále ve své trase.

linka 27 – ve směru ke Zdravotnické škole bude celodenně vedena přes zast. Masarykovo náměstí a Náměstí Republiky (tedy mimo třídu Míru).

linka 99 – ze zast. Hlavní nádraží vedena obousměrně po objízdné trase ul. Nádražní (silnice I/37 – "Hradubická") do Polabin, zastaví i na zast. Kréta, ze zast. Polabiny,Okrajová dále ve své trase.

linka 910 (spoj pro Školu Svítání) – místo zastávky Polabiny,Kpt.Bartoše obslouží zastávku Kréta.

Na objízdné trase ulicí Nádražní nebudou spoje obsluhovat zastávku Albert HM.

Pro obsluhu zastávek Polabiny,Lidická a Polabiny, Kpt.Bartoše bude zavedena okružní linka 902, která bude vedena v trase Hlavní nádraží – Polabiny,Kpt. Bartoše  –  Polabiny,Okrajová – Polabiny,točna – Bělehradská – Polabiny,Kpt. Bartoše – Hlavní nádraží. Špičkový interval na lince 10 minut, provoz na této lince bude zajištěn nízkokapacitním vozidlem. Na této lince bude cestujícím umožněna bezplatná přeprava.

Provozována bude i linka 906, která v časech školní dojížďky propojí Rosice a Polabiny (Rosice,točna – Polabiny,Lidická).

Uvedené změny budou v platnosti do odvolání.

Upozorňujeme, že aktuálně (5.2.2023) nejsou zatím aktuální data platná pro uzavírku mostu Kpt. Bartoše ve vyhledavači spojení na našem webu. Tato data se ještě externě zpracovávají mimo DPMP. Aplikace IDOS je už aktualizovaná.
Na našem webu najdete platné jízdní řády pro uzavírku ve formátu HTML a PDF pod záložkou "Jízdní řády".

Vozy kyvadlové dopravy linky 902 nebudou prozatím zobrazeny v online sledování polohy vozů, protože nejsou vybaveny zařízením s touto funkcí.

Děkujeme za pochopení.

Zdroj a foto: Dopravní podnik města Pardubic a.s.