Studenti v Moravské Třebové mají k dispozici cvičný kluzák

Svitavsko – Gymnázium a Letecká střední odborná škola v Moravské Třebové dnes na letišti ve Starém Městě představila nový, konstrukčně upravený cvičný kluzák za 800 tisíc korun včetně daně. Letadlo bylo pořízeno z rozpočtu Pardubického kraje a slouží jako cvičební pomůcka pro žáky školy.

„Letecká škola bez vlastního letadla jakoby nebyla. Studenti sice mohou využívat na letišti ve Starém Městě kluzáky leteckého klubu, ale chtěli jsme, aby byla škola po této stránce nezávislejší a ještě více atraktivní. Proto jsme se rozhodli částkou 800 tisíc korun podpořit nákup kluzáku L13, který je de facto nově sestaveným generálkovaným strojem s životností 5 900 leteckých hodin," uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že v rámci rozvoje školy nechal kraj opravit také dříve zakonzervovaný domov mládeže naproti gymnáziu.

„V současné době obor letectví na škole, která je svým zaměřením z celorepublikového pohledu naprosto unikátní, studuje 60 žáků a v příštím školním roce bude přijata již čtvrtá třída. Odvážná myšlenka otevřít v Moravské Třebové letecký obor se nyní ukazuje jako správná cesta," řekl radní pro oblast školství Josef Kozel.

Autor: Bc. Denisa Píšová
Zdroj a foto: Pardubický kraj