Pardubická Pernštýnská noc oslavila 30. narozeniny

Pardubice – Tóny lidových písní v podání řady českých, moravských a folklorních souborů se rozezněly v pátek večer historickým centrem Pardubic, kde se už po třicáté uskutečnila oblíbená Pernštýnská noc.

Úvodní díl Folklorního festivalu Pardubice-Hradec Králové nabídl pestré menu na čtyřech scénách – u radnice, Evropského spolkového domu, na Příhrádku a na vnitřním zámeckém nádvoří. Nechybělo ani tradiční závěrečné rozloučení s návštěvníky v podobě Zpívající Zelené brány.

Součástí akce byl jako obvykle lidový jarmark. Prodlouženou otevírací dobu měly během Pernštýnské noci tradičně též obchody i hospody v centru Pardubic.

V sobotu se folklorní festival přesunul do Hradce Králové, aby se v neděli vrátil opět do Pardubic. Na zámku se uskuteční dvě zajímavé akce. Od 10 hodin zde bude k vidění Folklorní školička, jejíž součástí bude loutkové představení pro děti Zvířátka a loupežníci a program plný hádanek s dětskými folklorními soubory Holoubek a Marcipánek Pardubice, Sejkorky Slatiňany a Vysočánek Hlinsko. 

Závěrečným pořadem festivalu bude v neděli od 14 hodin Rozmlouvání na zámku. 

Více informací najdete na webu www.folklornifestival.cz.

Autor a foto: Tomáš Dvořák