Hokejové finále se promítne i na pardubické radnici

Pardubice – Hokejové šílenství, které zaplavilo město, se dotklo i pardubického magistrátu. Ten ve spolupráci s hokejovým klubem a městským obvodem I pro občany přichystal velkoplošnou obrazovku na Pernštýnském náměstí, jako tomu bylo například i při posledním finále s brněnskou Kometou z roku 2012. Navíc budovu radnice na podporu Dynama ozdobí i šály.

"Vnímali jsme vzkazy od spoluobčanů, jestli bude promítání finále i letos. A chtěli jsme jim vyhovět, protože víme, jak velký zájem byl o vstupenky na domácí zápasy. Navíc si všichni ještě pamatujeme finále z roku 2012, kdy na Pernštýnském náměstí sledovaly rozhodující utkání tisícovky Pardubáků," vzkázal pardubický primátor Jan Nadrchal a dodal, že zařídit obrazovku ale nejde ze dne na den. "Museli jsme to chvíli řešit, například kvůli dopravnímu značení, ale díky spolupráci s hokejovým klubem a městským obvodem I se to podařilo a obrazovka na Pernštýnském náměstí bude. A hned od dnešního utkání," uzavřel primátor Nadrchal.

Na promítání na Pernštýnském náměstí se tak spoluobčané můžou prozatím těšit v úterý a ve středu.

Velkoplošná obrazovka není ale jediná výjimečná věc, která bude nově na "Pernštýňáku" k vidění. Na budově radnice budou od dnešního odpoledne na podporu pardubických hokejistů vlát také dvě šály. "Všichni víme, že jsme město sportu, a když se naši hokejisté po 12 letech probojovali do finále, věděli jsme, že je musíme nějak podpořit. Takže když přišla nabídka z hokejového klubu s žádostí o umístění šál na budovu radnice, souhlasili jsme. Věříme, že to udělá radost nejen našim hokejistům, ale také spoluobčanům," komentovala náměstkyně zodpovědná za kulturu Jiřina Klčová. 

Pardubičtí hokejisté svou finálovou sérii odstartují už dnes večer, a to v domácím prostředí. Držíme našim hokejistům palce, aby Třinci oplatili loňskou porážku ze semifinále.

Autor: Kristýna Vlasáková
Zdroj: Magistrát města Pardubice

Podpořte Dynamo i mimo stadion! Finále extraligy budeme promítat na Pernštýnském náměstí

Finálovou sérii play off Tipsport extraligy bude klub ve spolupráci s městem Pardubice promítat na Pernštýnském náměstí v Pardubicích. Projekce se prozatím týká prvního a druhého domácího utkání. Klub nyní usilovně pracuje na tom, aby vyjednal promítání také dalších zápasů. Přijďte tým podpořit i mimo stadion!

Už v úterý 16. dubna vypukne finále play off Tipsport extralig, které odstartujeme v domácím prostředí vyprodané enteria areny. Lístky na zápas již sice nejsou k dostání, vy ale přesto můžete Dynamo podpořit jiným způsobem. První dva finálové duely budou promítány na Pernštýnském náměstí v Pardubicích, kam můžete přijít týmu, v případě že nedorazíte přímo do arény, zafandit.

„Uvědomujeme si, jak moc celé město žije hokejem. Jsme všem našim fanouškům nesmírně vděční a chceme jít jejich neustálé podpoře co nejvíce naproti a tímto způsobem jim finále přiblížit. Víme, že kapacita stadionu není nekonečná a že ne každý se na utkání dostane, proto se snažíme všechny naše příznivce v co největší míře zapojit," říká marketingový manažer Dynama Marcel Voneš.

Všechny fanoušky, kteří se nedostanou na stadion, tímto zveme na Pernštýnské náměstí, kde už v úterý 16. dubna proběhne první promítání! Zároveň bychom chtěli poděkovat městu Pardubice a městskému obvodu Pardubice 1, že nám umožnili projekci uskutečnit.

Zdroj a foto: HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE a.s.

  
  
x