Filharmonie uzavře sezonu s houslovým virtuózem Milanem Al-Ashhabem

Pardubice – Závěrečné koncerty Komorní filharmonie Pardubice ovládnou housle. „Naši posluchači si možná vybaví, že houslovými koncerty jsme sezonu začínali, a tak je příhodné, že houslemi ji také uzavřeme. Zatímco v září byl naším hostem známý český houslista Pavel Šporcl, nyní se u nás představí houslový virtuóz Milan Al-Ashhab. Jeho jméno sice ještě není veřejnosti tak známo, ovšem je jen otázkou času, kdy tak bude, protože co se týče jeho četných úspěchů a kvalit, rozhodně vyniká mezi houslisty nastupující generace. Pro naše závěrečné koncerty nastudoval Milan Al-Ashhab Čajkovského houslový koncert D dur. V druhé polovině koncertu ještě zazní pod taktovkou šéfdirigenta Stanislava Vavřínka Bartholdyho „Skotská" symfonie," uvedla tisková mluvčí Andrea Žeravíková.

Prodej předplatného na novou sezonu stále probíhá. Dosavadní abonenti mají svá místa v rezervaci a do pátku 10. června ještě stále mohou přednostně obnovit své abonmá. Neobnovená místa pak budou automaticky uvolněna od pondělí 13. června začne prodej předplatného novým zájemcům. V nabídce je výhodné předplatné na tzv. Velký cyklus 10 koncertů, Malý cyklus 5 koncertů a také dětský cyklus 3 matiné pro děti a rodiče. 

Koncerty zvané Symfonické finále se uskuteční 6. a 8. června 2022 od 19 hodin v Sukově síni Domu hudby. Vstupenky lze zakoupit online (www.kfpar.cz), v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky v Pardubicích, případně také ještě na místě.

Autor: Andrea Žeravíková
Zdroj a foto: Komorní filharmonie Pardubice