Šokující odhalení! Batman žije v Pardubicích…

Pardubice – Šokující odhalení přinesl epilog 20. ročníku Grand Festivalu smíchu. Na Malé scéně ve dvoře Východočeského divadla v Pardubicích byla ve čtvrtek večer k vidění Osamělost komiksových hrdinů.

Třináctá komnata superhrdinů

Svou třináctou komnatu divákům postupně otevřeli Superman, Batman, Catwoman, Hulk i legendární robot R2-D2 z Hvězdných válek. Nikdo z nich nechce být superhrdinou. Všichni se utápí v depresích a touží po normálním životě obyčejných lidí.

Supermana už nebaví život na Zemi a chce spáchat sebevraždu. Batman i Catwoman by si rádi našli partnery, ale stále se jim to nedaří. Hulk se snaží své návaly vzteku potlačit duchovním cvičením a robot R2-D2 hodlá zabít svého strůjce, kterým byl autor Hvězdných válek George Lucas.

Batman se přestěhoval do Pardubic!

Postupnou přeměnu superhrdinů v nešťastné trosky sleduje známá dokumentaristka a režisérka Helena Třeštíková. Nepomůže ani její laskavé utěšování Batmana, který se úplně sesype, později ochrne a nakonec přestěhuje do Pardubic…  

Mladým tvůrcům z pražského Divadlo NoD v čele s režisérem Jankem Lesákem se podařilo vytvořit neobyčejně zábavné představení, jemuž nechybí vtip, nadsázka i zápal do hry.

Muzikanti v kostýmu z Hvězdných válek

Velmi dobré herecké výkony podávají Martin Cikán (Superman), Jan Strýček (Batman), Lumíra Přichystalová (Catwoman) i Láďa Karda (Hulk). Zdárně jim sekundují muzikanti odění v kostýmech Stormtrooperů z Hvězdných válek, kteří se starají o živý hudební doprovod této povedené komedie.

Foto: DIVADLO NOD Praha

  •  
  •