Zástupci fiktivních firem se sešli na Anglickém gymnáziu …

Pardubice – Zástupci šestnácti studentských týmů přijeli na „Veletrh fiktivních firem“. Uskutečnil se v úterý na Anglickém gymnáziu v Pardubicích. Akce probíhala už po třiadvacáté. Mezi šestnácti fiktivními firmami z šesti škol byli i zástupci z německého Regensburgu. 

„Vítám aktivitu anglického gymnázia, které veletrh každoročně organizuje. Vzdělávání týkající se podnikání považuji za velmi důležité. Díky fiktivní firmě si žáci prověří své vědomosti ze školních lavic a zlepší své komunikační dovednosti,“ sdělil radní pro oblast školství Bohumil Bernášek. 

Žáci třetích a čtvrtých ročníků středních škol si vymyslí svoji společnost a název, následně ji prezentují na veletrhu. V podstatě je vše jako v reálném světě, obchody se ale samozřejmě uskutečňují pouze na papíře. Firmy mezi sebou obchodují a při jejich počínání je sleduje odborná porota z řad učitelů a odborníků z praxe. Ta hodnotila kromě prezentací samotných účastníků také reklamní stánek, katalog, obchodní dovednosti a vystupování i vystavení daňového dokladu. 

 „Jsem velice rád, že jsme po třiadvacáté zorganizovali u nás ve škole Veletrh fiktivních firem s mezinárodní účastí. Chtěl bych poděkovat organizátorům této akce a všem účastníkům.  V konečném důsledku je ale nejdůležitější se takových akcí zúčastnit a díky tomu propojit teoretické a odborné znalosti. A to by mělo  být cílem jednotlivých středních škol, kde se fiktivní firmy vyučují,“ řekl ředitel Anglického gymnázia Josef Krčil. 

ástupci fiktivních firem se sešli na Anglickém gymnáziu
« 1 z 8 »

Zástupci fiktivních firem se účastní během roku hned několik a podobných veletrhů. V Pardubickém kraji je jediným organizátorem Anglické gymnázium Pardubice, SOŠ a VOŠ Pardubice. Kromě domácích firem přijeli účastníci z těchto škol:  Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Pardubice, EDUCA Pardubice, OA SOŠ a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Hradec Králové, SOŠ Nové Město na Moravě a Private Schulen Breitschaft. 

První tři místa celkového hodnocení: 1. Koktejloviny (OA Hradec Králové), 2.  Ketohealth (EDUCA) Pardubice, 3.TEAROOM (AGYS Pardubice).

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •