Úpravami domova mládeže reaguje kraj na zvýšený zájem o letecké lyceum…

Svitavsko – Rada Pardubického kraje schválila záměr na rekonstrukci objektu domova mládeže, který slouží pro potřeby ISŠ Moravská Třebová a Gymnázia a leteckého lycea Moravská Třebová. Rekonstrukcí pokojů reaguje Pardubický kraj na zvýšený zájem studentů o letecký obor.

„Úpravou domova mládeže reagujeme na zvýšený zájem o letecké lyceum. Rekonstrukcí současně nevyužívaných ubytovacích kapacit chceme zajistit standard v ubytování pro studenty, kteří nejsou z Moravské Třebové a okolí. Jedná se zhruba o 80 procent studentů nového oboru. Vzhledem ke specifikaci využití budovy, ve které je provozována jídelna, je nutné zabezpečit harmonogram prací tak, aby tento provoz nebyl omezen,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

„Rekonstrukci bychom rádi realizovali do začátku příštího školního roku s ohledem na studenty. Předpokládané náklady jsou 9,5 milionů korun s DPH,“ informoval náměstek hejtmana Roman Línek, odpovědný za majetek, investice a kulturu.

„Při rekonstrukci domova mládeže bude zachována současná kapacita 60 lůžek. Jedná se o kompletní rekonstrukci sociálního zařízení ve druhém a třetím podlaží, výměnu vodovodních a kanalizační rozvodů, elektroinstalace včetně osvětlení a otopné soustavy. Opravy podlah a dveří zajistí modernizaci pokojů,“ řekl Bohumil Bernášek, radní pro oblast školství.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •