Senior Festival 2021 přivítal bezmála patnáct set návštěvníků…

Chrudimsko – Senior festival pořádaný Spolkem Hurá na Výlet! a městem Chrast proběhl minulý víkend v Zámeckém areálu v Chrasti a potěšil bez mála patnáct set návštěvníků z celého kraje i vzdálenějších míst republiky. Dvoudenní program nabízel žánrové spektrum jak českých, tak světových interpretů. Na dvou pódiích se střídaly kapely jako je ABBA World, Beatles – The Backwards, Prague Queen a legendární Josef Zíma.

O doprovodný hudební program se staraly kapely jako je Hurá country kapela Klondike nebo JG Dix Holice. Mnohé roztančila dechovka Podkověnka, po které následovalo vyhlášení nejstaršího seniora přítomného na festivalu.

Akci doprovázela řada zajímavých lákadel. K vidění byla statická přehlídka historických vozidel na nádvoří zámku a projížďka koňským spřežením lipovými alejemi.

Během akce každý z účastníků nalezl místo k sezení ve stínu a ke komfortu seniorů dopomohly i desítky dobrovolníků, kteří byli během horkého dne seniorům k dispozici.

Všechny svozové autobusy z okolních obcí a měst v pořádku dopravily všechny seniory bezplatně na festival i nazpět domů.

Samotný průběh celého festivalu zajištovala řada dobrovolníků, jak s pomocí Farní charity Chrudim, SDH, tak dalších z řad místních nadšenců.
Akci podpořilo město Chrast, Pardubický kraj, Ministerstvo práce a sociálních věcí, ale i řada dalších partnerů z řad firem, díky kterým si nejen senioři mohli užít skvělou zábavu bez nároků na vstupné.

Senior Festival 2021 přivítal bezmála patnáct set návštěvníků.
« z 9 »

Předseda Spolku Hurá na Výlet!, Tomáš Martinek hodnotí Senior Festival 2021 jako velice povedený ročník s nebývalou návštěvností a je potěšen, že velkou část návštěvníků tvořili také zástupci mladších generací, což v rámci mezigeneračních aktivit spolku považuje za opravdový úspěch.

Starosta města Chrast, Vojtěch Krňanský konstatuje, že Chrast jakožto město podobnou akci nezažila a těší na další podobnou spolupráci v dalších letech.

Záštitu nad letošním ročníkem Senior Festivalu 2021 převzal Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za neziskový sektor a sociální péči.

„Senior Festival 2021 pro mě byl dlouho očekávanou akcí, kterou jsem spolu s kolegy připravoval více než rok a rok jsme ji odsouvali. Nyní se festival uskutečnil a já mám obrovskou radost, že práce, kterou jsme této velkolepé akci věnovali, byla užitečná. Svědčily o tom reakce nejen seniorů“, říká Miroslav Novotný, ředitel Senior Festivalu.

Zdroj a foto: Spolek Hurá na Výlet

 
 
 • Na Pardubickém závodišti se opět bruslí!
 • Pardubice – Provoz Zimního sportovního parku byl zahájen. Na Pardubickém závodišti se bude od prosince až do února příštího roku

   
   
 • Univerzita Pardubice pozve budoucí studenty na Den otevřených dveří online…
 • Pardubice – Zájemce o studium osloví Univerzita Pardubice letos už pouze online. Plánovaný Den otevřených dveří na všech sedmi fakultách

   
   
 • Ateliéry pro umprumku v Ústí nad Orlicí patří mezi krajské priority v oblasti školství…
 • Ústí nad Orlicí – Hejtman Martin Netolický a radní pro oblast školství Josef Kozel navštívili v pátek město Ústí nad Orlicí.

   
   
 • Opilý řidič zapomněl svítit. Polámaný po skoku z okna zápasil se strážníky i zdravotníky…
 • Pardubice – Mikulášský víkend a strážníci v Pardubicích při něm od pátku do neděle řešili 320 událostí. Policistům strážníci předali dvě

   
   
 • Kraj chce na úpravách haly na Dašické spolupracovat se sportovními kluby…
 • Pardubice – Přestože sportovní hala na Dašické v Pardubicích spadá pod správu přilehlého gymnázia, to jí obvykle využívá jen na hodiny