Senior Festival 2021 přivítal bezmála patnáct set návštěvníků…

Chrudimsko – Senior festival pořádaný Spolkem Hurá na Výlet! a městem Chrast proběhl minulý víkend v Zámeckém areálu v Chrasti a potěšil bez mála patnáct set návštěvníků z celého kraje i vzdálenějších míst republiky. Dvoudenní program nabízel žánrové spektrum jak českých, tak světových interpretů. Na dvou pódiích se střídaly kapely jako je ABBA World, Beatles – The Backwards, Prague Queen a legendární Josef Zíma.

O doprovodný hudební program se staraly kapely jako je Hurá country kapela Klondike nebo JG Dix Holice. Mnohé roztančila dechovka Podkověnka, po které následovalo vyhlášení nejstaršího seniora přítomného na festivalu.

Akci doprovázela řada zajímavých lákadel. K vidění byla statická přehlídka historických vozidel na nádvoří zámku a projížďka koňským spřežením lipovými alejemi.

Během akce každý z účastníků nalezl místo k sezení ve stínu a ke komfortu seniorů dopomohly i desítky dobrovolníků, kteří byli během horkého dne seniorům k dispozici.

Všechny svozové autobusy z okolních obcí a měst v pořádku dopravily všechny seniory bezplatně na festival i nazpět domů.

Samotný průběh celého festivalu zajištovala řada dobrovolníků, jak s pomocí Farní charity Chrudim, SDH, tak dalších z řad místních nadšenců.
Akci podpořilo město Chrast, Pardubický kraj, Ministerstvo práce a sociálních věcí, ale i řada dalších partnerů z řad firem, díky kterým si nejen senioři mohli užít skvělou zábavu bez nároků na vstupné.

Senior Festival 2021 přivítal bezmála patnáct set návštěvníků.
« z 9 »

Předseda Spolku Hurá na Výlet!, Tomáš Martinek hodnotí Senior Festival 2021 jako velice povedený ročník s nebývalou návštěvností a je potěšen, že velkou část návštěvníků tvořili také zástupci mladších generací, což v rámci mezigeneračních aktivit spolku považuje za opravdový úspěch.

Starosta města Chrast, Vojtěch Krňanský konstatuje, že Chrast jakožto město podobnou akci nezažila a těší na další podobnou spolupráci v dalších letech.

Záštitu nad letošním ročníkem Senior Festivalu 2021 převzal Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za neziskový sektor a sociální péči.

„Senior Festival 2021 pro mě byl dlouho očekávanou akcí, kterou jsem spolu s kolegy připravoval více než rok a rok jsme ji odsouvali. Nyní se festival uskutečnil a já mám obrovskou radost, že práce, kterou jsme této velkolepé akci věnovali, byla užitečná. Svědčily o tom reakce nejen seniorů“, říká Miroslav Novotný, ředitel Senior Festivalu.

Zdroj a foto: Spolek Hurá na Výlet

 
 
 • V příspěvkových organizacích kraje budou jezdit vozidla s plug-in hybridním pohonem…
 • Pardubice – Pardubický kraj nyní vyhlásil veřejnou zakázku na pořízení šesti vozidel s plug-in hybridním pohonem. S pomocí evropské dotace chce tato nízkoemisní

   
   
 • Matoušková: Mapujeme veškeré zdravotnictví v kraji…
 • Pardubice – Pardubický kraj v čele s náměstkyní hejtmana Michaelou Matouškovou zahájil práce na Střednědobé koncepci zdravotnictví a Koncepci lůžek následné péče pro období

   
   
 • 25 kolegů z Pardubic darovalo společně plazmu, peníze poslali na charitu…
 • Pardubice – Přispět nemocnému chlapečkovi svého kolegy se rozhodla parta přátel z pardubické společnosti Edera. Každý ve firmě, kdo mohl, přišel

   
   
 • Strážníci pomáhali řidičům, i odstraňovat nebezpečí…
 • Pardubice – Udržovat město bezpečné je přímo práce našich strážníků. A nezahrnuje to jen stíhání zločinců a rychlých kol na

   
   
 • Do Hronovické míří další Nejúspěšnější sportovci Pardubicka…
 • Pardubice – Již za necelý týden budou odtajněna jména dalších držitelů titulu Nejúspěšnější sportovec Pardubicka. Veřejnost radnici zaslala celkem 62