Řidič měl problém s alkoholem. Nejen s alkoholem…

Pardubice – Přímo v centru města na Masarykově náměstí si strážníci povšimli nejisté jízdy osobního vozidla a řidiče podivně nahnutého nad volantem.

Vozidlo proto za použití výstražného zařízení zastavili. Byly dvě možnosti – možná zdravotní komplikace, nebo požití alkoholu před jízdou. Jako pravdivá se ukázala druhá možnost. Řidič jevil na první pohled známky podnapilosti a po dechové zkoušce s výsledkem 2,58 promile alkoholu v dechu bylo vše jasné.

Nebyl to jediný problém, který tento 36letý muž měl. Usedl totiž za volant i přes vyslovený zákaz řízení. Strážníci jej předali policistům s podezřením ze spáchání trestného činu.


Za čtvrtek zaznamenali strážníci v Pardubicích 187 událostí.

Den jim o půl třetí ráno otevřeli dvě mladé dívky a chlapec shodně ve věku patnácti let. Z Tyršových sadů si pod vlivem alkoholu před strážníky zkusili i zaběhat. To jim nevyšlo a se strážníky pak museli počkat na příchod zákonných zástupců a čekají je i další nepříjemnosti s tím spojené.

Z ulice strážníci také odklidili namol zpitého bezdomovce, který silně znečištěný a téměř 3 promile alkoholu v dechu ležel na lavičce nedaleko hlavního nádraží. Strážníci vyjeli také na pomoc muži, který odchytil kočku s obojkem. Než ale hlídka dorazila na místo, kočka muže kousla do prstu a utekla. Strážníci mu proto alespoň zranění ošetřili.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •