Rekordní Velká pardubická. I pro strážníky

Pardubice – Celý uplynulý víkend byl pro strážníky náročný jak ze stránky personální, tak po stránce pracovní. Program v kombinaci s krásným podzimním počasím přivedl do ulic města desetitisíce lidí.

V sobotu celodenní program zakončil lampionový průvod, ohňostroj a koncert skupiny Scooter se ze strany Městské policie Pardubice obešly bez závažných problémů včetně parkování. Tento stav bohužel nevydržel do neděle, kdy se setkaly Velká pardubická a večerní hokej. Množství dopravních přestupků zahýbalo statistikou poměrně významně. K Velké pardubické strážníci řešili celkem 159 dopravních přestupků – z větší části šlo o stání na chodníku, nebo veřejné zeleni či vozidla zaparkovaná zákazovými značkami.

Na tuto vlnu plynule navázaly přestupci v okolí hokejového stánku, kde strážníci zjistili dalších 60 prohřešků proti pravidlům. Zde šlo nejčastěji o stání na chodníku v kombinaci se zákazem zastavení na nábřeží Václava Havla. Tam se na celkovém počtu řidiči podíleli celkem 36 prohřešky. Vzhledem k tomu, že je to již několikátý případ, kdy návštěvníci hokejového utkání prokazují neznalost dopravních předpisů, připomínáme, že souvislá žlutá čára namalovaná u kraje komunikace znamená zákaz zastavení a nikoliv parkoviště. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice