Nehodu odneslo auto a kbelík barvy

Pardubice – Jsou autonehody, které se prostě vymykají běžnému scénáři. K jedné takové mířili v neděli naši strážníci, hasiči, záchranáři i policisté na Hůrka. Tam havarovalo osobní vozidlo. Tuto nehodu si naštěstí nebudeme pamatovat kvůli hrůzným následkům, ale pro poněkud barvitou dohru, ve které svou roli sehrál převážený náklad.

Hlídka strážníků po příjezdu našla v příkopu velmi zdemolované, ale prázdné vozidlo. Podle přímého svědka nehody z auta po nehodě vystoupila žena, která vzápětí utekla do lesa. Obecně můžeme říci, že pro útěk od nehody existují v zásadě dva hlavní důvody: když je člověk po nehodě otřesen a zmaten, nebo nemá čisté svědomí. Jsme rádi, že v tomto případě tomu tak nebylo ani z jednoho důvodu.

Identifikace posádky automobilu byla totiž v tomto případu velice jasná. Jak žena, tak pes byli po nehodě od hlavy k patě pokryti barvou. Tu řidička převážela v kbelíku ve voze a jeho obsah po nehodě zaplavil interiér vozu – včetně posádky. Přítomní záchranáři se ihned pustili do hledání ženy, která se zase po nehodě vydala hledat svého psa. V tomto kole se nejrychleji zadařilo posádce záchranné služby, která 48letou ženu zmáčenou barvou našla a rovnou si ji převzala k ošetření a odvezla do nemocnice. Strážníci se mezitím postarali o jorkšíra, kterým by se s trochou snahy nechala jedna malá místnost snad i vymalovat, jak byl oválený v barvě. Pro zvíře s čerstvým přelivem si na místo přijel jiný člen rodiny a dopravní nehodu, které padlo za oběť naštěstí jen auto a kbelík barvy, si převzali k dořešení policisté.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice