Pro Kubíka se vybralo necelých sto tisíc korun

Pardubice – 97 700 korun! Tolik se podařilo získat pro Kubíka Toločka v pátém charitativním utkání, které pořádá Městská policie Pardubice. Výtěžek ze zápasu půjde na úhradu nákladů spojených s rehabilitací pro tohoto desetiletého chlapce.

Městská policie Pardubice již pátým rokem pořádá benefiční hokejové utkání, kterým se snaží pomoci dětem, ke kterým nebyl osud právě milostivý. I tentokrát se na ledě utkal tým strážníků Městské policie Pardubice proti HC Ronal group. Tým HC Ronal group v tomto utkání nakonec zvítězil až v samostatných nájezdech. V základní části totiž utkání skončilo za nerozhodného stavu 7:7, a proto přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich si lépe počínal tým Ronalu a na ledě proto vyhrál.

Hlavním cílem tohoto utkání ale nebylo skóre na ledě, ale v kasičce. V té se nám tentokrát sešlo plných 87 700 korun od diváků i hráčů a především od našich hlavních sponzorů a dalších 10 tisíc korun přišlo ještě před zápasem na Kubův účet. Díky přispění všech se podařilo opět vybrat rekordní částku, kterou Kubíkova rodina může použít na nákladné rehabilitace. Malý Kubík se potýká se středně těžkým typem opoždění psychomotorického vývoje a výrazně opožděným vývojem řeči.

Nesmíme na tomto místě zapomenout poděkovat sponzorům. A to nejen z povinnosti a slušnosti. Bez nich by se samotné utkání nemohlo uskutečnit vůbec. Třeba společnost Ronal krom šeku na 30 000 korun vyslala do utkání i hráče a ti ještě sami mezi sebou v kabině vybrali další peníze, stejně jako šatna týmu Městské policie Pardubice. Klub HC Dynamo Pardubice a Rozvojový fond města Pardubic nám poskytli možnost sehrát utkání v Enteria aréně a využít hokejové zázemí. Rozvojový fond navíc Kubíkovi i přispěl částkou 10 000 korun. Částkou 10 000 korun a zapojením se na ledě přispěla i firma Kiekert-CS. Stejný dar tedy 10 000 korun pro Kubíka přinesla i společnost Homea Clinic. Z CrossCafe Pardubice zase na diváky i hráče čekalo sladké občerstvení (a že nezbylo) a dárková karta pro Kubíka, který kavárny a cukrárny navštěvuje rád. Za mediální partnerství a letákovou podporu děkujeme i portálu Pardubice ŽIVĚ. Zapomenout nechceme ani na ty z vás, kteří jste přispěli nejen do kasičky, ale i na transparentní účet. Díky vám všem za vaši pomoc a opět rekordní výtěžek, který půjde na dobrou věc.

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice