Kraj podpoří tenisty z LTC Pardubice, poskytne jim 1,5 milionu na výstavbu nového zázemí

Pardubice – Krajští zastupitelé na svém zářijovém jednání rozhodli o schválení individuálních dotací v oblasti sportu. Nejvyšší podporu získá tenisový klub LTC Pardubice, finanční příspěvek Pardubického kraje je určený na vybudování novostavby zázemí a úpravy sportoviště. Stávající 40 let stará budova v sousedství zámku je ve špatném technickém stavu a neposkytuje hráčům dostatečný komfort. To by se v budoucnu i díky pomoci kraje mělo změnit.

Klub nás oslovil s žádostí o pomoc a já jsem rád, že jsme našli se zastupiteli shodu a tenisty v jejich projektu podpořili. Příspěvek kraje bude v plné výši žádosti, tedy celkem 1,5 milionu korun. Dotace je vázaná na získání finančního příspěvku ze zdrojů Národní sportovní agentury. Podobně postupuje pardubický magistrát, který takto poskytne ještě vyšší sumu. Celkové náklady na vybudování nového zázemí se odhadují někde kolem 35 milionů korun. Náš příspěvek tedy nebude ve financování klíčový, ale chceme se k tomuto záměru přidat a podpořit jej, protože LTC Pardubice dělá už desítky let dobré jméno nejenom krajskému městu, ale našemu celému regionu, a to svými výsledky na turnajích napříč věkovými kategoriemi, tak i pořádáním turnajů, především Pardubické juniorky," uvedl radní pro sport a cestovní ruch Alexandr Krejčíř k poskytnutí dotace.

LTC Pardubice patří k nejprestižnějším tenisovým klubům nejenom ve východních Čechách. Tradičně sází na své odchovance a v soutěžích družstev mládeže patří k nejlepším v regionu. Jako jediný klub z našeho kraje je účastníkem nejvyšší soutěže dospělých v České republice – Tenisové extraligy. Oddíl je také aktivním pořadatelem závodních i rekreačních turnajů.

Na 96. ročníku Pardubické juniorky jsem hovořil se zástupci oddílu. LTC Pardubice patří mezi naše nejstarší a nejvýznamnější sportovní kluby. Na juniorce tady hrála budoucí esa, například Martina Navrátilová, Ivan Lendl, Petra Kvitová a celá řada dalších. Pokud chceme, aby se u nás v regionu po kurtech proháněli budoucí úspěšní reprezentanti, musíme jim k tomu poskytnout patřičné zázemí. To stávající v areálu pod pardubickým zámkem je nejenom morálně i technicky zastaralé, ale nedělá také nejen tenistům dobrou vizitku vizuálně. Proto jsem rád, že klub přišel s projektem, který i esteticky zapadne do celého prostoru," dodává hejtman Martin Netolický.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj