Požár v Semtíně má 4 popálené osoby…

PARDUBICE – Dne 1. listopadu 2019 ráno Policie ČR přijala oznámení o požáru v areálu firmy Explosia a.s. v Pardubicích Semtíně.

V areálu firmy Explosia došlo k požáru budovy, kde se suší střelný prach, požár byl uhašen. V budově byly 4 osoby, které utrpěly popáleniny, s nimiž byly transportovány do nemocnice. Na místě jsou vyšetřovatelé, kteří zjišťují příčiny a okolnosti zahoření i policejní psychologové, kteří nabídli pomoc rodinám zraněných. 

Během dopoledních hodin po uhašení požářiště už proběhlo jeho prvotní ohledání, ve věci jsme zahájili úkony pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti.

Zdroj: Policie ČR

AKTUALIZACE:

6. listopaduHejtman Pardubického kraje a předseda krajské bezpečnostní rady Martin Netolický navštívil pardubickou Explosii, kde v pátek došlo k zahoření střelného prachu, jehož následky si vyžádaly jeden lidský život a další tři lidé byli vážně zranění. Hejtman se zajímal nejen o samotnou událost, ale také o způsob hlášení mimořádné události směrem k veřejnosti a průběh vyšetřování příčiny.

Požár s lehkou rázovou vlnou

2. listopadu ve večerních hodinách podlehl ve vinohradské nemocnici jeden ze zaměstnanců svým zraněním. Dovolte nám vyjádřit upřímnou soustrast rodině a jeho přátelům. Společnost Explosia je připravena v této těžké životní situaci poskytnout rodině veškerou potřebnou podporu. Soustrast všem blízkým vyjádřil i vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

1. listopadu 2019, po 7. hodině ranní došlo ve jednom z našich výrobním objektů k zahoření střelného prachu. Při této nehodě byli čtyři zaměstnanci vážně zraněni. Zásah podnikových hasičů skončil necelou hodinu po propuknutí požáru, místo nehody si převzala Policie České republiky a zástupci báňského úřadu. Provoz společnosti, vyjma dotčené budovy, nebyl omezen, škody na majetku budou předmětem dalšího šetření. Na místo dorazil také vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, aby se osobně seznámil s podrobnostmi nehody.

O podrobnostech nehody se osobně přijel zajímat i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, pod jehož resort naše společnost spadá. / Foto: Facebook Explosia a.s.

Zdroj: Explosia a.s.
Foto titulní: ilustrační Explosia a.s.


Dva vrtulníky pro popálené

Přesně v 7:38 přijalo Zdravotnické operační středisko Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje tísňovou výzvu o výbuchu v areálu firmy Explosia v Pardubicích.

Dle prvotních informací se měly výbuchem zranit čtyři osoby. Na místo bylo ihned vysláno pět posádek záchranné služby z toho dvě lékařské a také dva vrtulníky letecké záchranné služby z Prahy a Hradce Králové.

Požár v Semtíně má 4 popálené osoby
« 1 z 3 »

Po příjezdu na místo posádky po vymezení bezpečného prostoru začaly ihned ošetřovat vážně zraněné pacienty. Dva nich museli být vzhledem k rozsahu jejich popálení a dalších zranění uvedeni do umělého spánku a připojeni k umělé plicní ventilaci. Následně jeden letecky transportován do FN Královské Vinohrady, druhý pak do FN Hradec Králové. Zbylí dva pacienti byly sanitními vozy přepraveni taktéž do FN Královské Vinohrady.

Zdroj a foto: Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje

  •  
  •