Po havárii vodovodu v litomyšlské nemocnici kraj podpořil celkovou rekonstrukci oddělení…

Litomyšl – V litomyšlské nemocnici došlo k havárii vodovodu. Pardubický kraj jako zřizovatel přistoupil kromě odstranění poruchy k rekonstrukci vodoinstalace na celém oddělení. Provoz JIP nebyl přerušen. Po čtyřech měsících se však vrací do opravených prostor.

„Časté havárie vody na oddělení JIP na interně v litomyšlské nemocnici jsme se rozhodli řešit rozsáhlejší rekonstrukcí, abychom předešli opakování situace a tím zaručili odpovídající podmínky pro intenzivní zdravotní péči daného oddělení.

Původní porucha byla sice lokální, ale týkala se starých rozvodů teplé vody a ústředního vytápění. Celkový rozsah zrealizovaných prací se pak kromě postiženého místa znamenal obnovu veškerých instalací a povrchů v celém oddělení,“ sdělil radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.

Havárie vodovodního potrubí se stala v lednu. Následně došlo k dočasnému přemístění oddělení do náhradních prostor. Celkové náklady na rekonstrukci byly 1,2 milionů korun. 

Po havárii vodovodu v litomyšlské nemocnici kraj podpořil celkovou rekonstrukci oddělení
« 1 z 6 »

„V současné chvíli finišuje úklid a zpětné vybavování prostor. Pacienti se na oddělení JIP interny vrátí už v pondělí 25. května,“ dodal radní Ladislav Valtr, který se v litomyšlské nemocnici dále zajímal také o „DRIVE IN“ odběrové místo pro odběr vzorků pro testy na Covid 19.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •