Nakoupím v krámě za 40 a za 3000 prodávám na ulici

Pardubice – Lhaní a podvody jako způsob obživy. 42letý muž a jeho dvě společnice v Pardubicích na třídě Míru zkoušeli rozjet parfémový byznys. V drogerii za 40 korun nakoupili parfémy. Cenovkami je následně olepili tak, že nápis BOSCO přelepili tak, aby budili zdání, že se jedná o zboží značky jiné a dražší – BOSS. Na krabičce se tak objevila pohádková cifra 2999.

S touhle obchodní strategií pak vyrazili do centra „vydělávat" peníze. Porušili tím ale vyhlášku města o zákazu pochůzkového prodeje. Jeden ze zákazníků, který tuto výhodnou – ne ovšem pro něj – nabídku odmítl, se dočkal i vulgárních nadávek. A protože vzápětí potkal hlídku strážníků, tak na nelegální praktiky prodejců upozornil. Hlídka městské policie na třídě Míru podezřelou trojici rychle dohledala. Drzé chování trojici podezřelých vydrželo i před strážníky. Narušení parfémového byznysu jim totiž příliš nevonělo. Nelíbilo se jim ani to, že podezřelé parfémy jim strážníci odňali do doby, než proběhne správní řízení, kde těmto
„prodejcům" krom propadnutí věci hrozí i příslušná sankce.

Ještě pro jistotu připomínáme: Pochůzkový i podomní prodej je na území města zakázán. U zboží pochybné kvality upravené mnohdy dost primitivním způsobem spoléhají podvodníci na to, že vám jej doslova vnutí a s penězi rychle utečou. Setkáte-li se s takovým jednáním, neváhejte a ihned kontaktujte strážníky nebo policisty, nepoctivce klidně vyfoťte a popis předejte hlídce. Pomůžete tak spoluobčanům, kteří se třeba nedovedou účinně bránit jejich nátlaku.

Potulování celostátně hledaného muže skončilo v Pardubicích

Pardubičtí strážníci jsou skvělí pátrači. Při svých preventivních kontrolách velmi často odhalí i hledané osoby. Během dvou dnů předávali policii například na svůj věk 14 let dost protřelého chlapce. Druhý celostátně hledaný muž na sebe upozornil sám. Když ve čtyři ráno potkal na Dukle hlídku strážníků, zazmatkoval a skočil do keře. Tento maskovací manévr spolehlivě zafungoval jako znamení, že muž nemá čisté svědomí. Kontrolou totožnosti a lustrací se vše jen potvrdilo, takže následoval převoz na služebnu Policie ČR. Jen od začátku roku předali strážníci kolegům ze státní policie 52 hledaných osob.

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice