Pardubická Sféra bude špičkovým vzdělávacím centrem

Pardubice – V areálu Automatických mlýnů v Pardubicích se bude kromě krajské Gočárovy galerie nacházet také Galerie města Pardubic a Vzdělávací centrum Sféra. To si ve středu odpoledne společně s ředitelem organizace Davidem Koppitzem prohlédl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

„Proměna areálu automatických mlýnů v sobě nese hned několik projektů tří investorů. Vedle naší Gočárovy galerie jsou to projekty města Pardubic a manželů Smetanových. Vzdělávací centrum Sféra bude z mého pohledu špičkově vybaveným vzdělávacím centrem s přesahem do celého našeho kraje, kdy může kromě dětí všeho věku lákat také širokou veřejnost. Městská instituce má také velké štěstí v pozici ředitele Davida Koppitze, který je úspěšným manažerem se zkušenostmi z ministerstva pro místní rozvoj a také pardubickým rodákem a patriotem," uvedl hejtman Martin Netolický. „Plánujeme v nejbližší době zajistit detailní seznámení s projektem pro ředitele našich středních škol a vytvoření systému, který by Sféru a její možnosti provázal s výukou na našich školách," řekl hejtman.

Vzdělávací centrum Sféra se veřejnosti otevře již v září a nabídne širokou škálu vzdělávacích aktivit, prostor pro vzájemné setkávání a předávání zkušeností. Návrh prostorového řešení počítá s řemeslnými dílnami, učebnami pro chemii, fyziku, přírodopis, informační technologie a robotiku. Součástí objektu bývalého skladu mouky bude i Galerie města Pardubic, která se bude do areálu stěhovat z Příhrádku.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj