Lež nevyšla, pro omladinu si došli strážníci

Pardubice – Lesopark v Trnové se stal terčem vandalů. Partička ve věku 15 a 16 let zaměřila svou pozornost na knihovnu, u které poničila dvířka. Strážníky na ničení majetku, nevhodné chování i následný útěk skupinky upozornil oznamovatel.

Čtveřici odpovídající popisu potkali strážníci na lesní cestě směrem ke Globusu. Na dotaz, zda byli v lesoparku a neví něco o poškození dvířek knihovny, všichni čtyři svorně tvrdili, že v lesoparku vůbec nebyli. Šli pouze na procházku a teď míří na autobus. Strážníci skupinku ztotožnili, vzali si na ně i telefonní kontakt pro případ, kdyby byl sled událostí jiný, než prohlašovali. A to se taky potvrdilo. O chvíli později, kdy na stálé službě dohledali kamerový záznam, bylo jasné, že právě tahle skupinka má na svědomí poničení knihovny.

Mladíci i jedna slečna nebyli rádi, když se postupně v místě jejich bydliště a na internátě objevili strážníci. V tu chvíli jim došlo, že další zapírání už nemá smysl. K utržení dvířek knihovny se přiznali. Hlídka rovnou na místě poučila jak mladistvé, tak i jejich rodiče a také vedení domova mládeže o dalším postupu. Případ si totiž převezme správní orgán a spolu s ním i orgán sociálně-právní ochrany dětí. 

Řidič nadýchal 1,5 promile

Alkohol tupí smysly. I když si člověk myslí, že je v pohodě, bývá to naopak. Přesně takhle na sebe upoutal pozornost řidič, který jel přes centrum města do Polabin. Právě v centru si jeho nebezpečné jízdy všimli další řidiči, kteří informovali strážníky. Hlídka zahlédla jedoucí vůz v ulici Hradecká. Šofér dostal pokyn k zastavení a jediné, co v tu chvíli dokázal správně odhadnout, bylo to, že bude mít problém. Dechová zkouška u muže odhalila 1,5 promile. Případ si tak převzala přivolaná hlídka státní policie.

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice