Vyprostit řidiče ze zdemolované kabiny museli hasiči u nehody na Hradubické ulici v Pardubicích

Pardubice – Trpělivost museli mít ve čtvrtek 19. října v odpoledních hodinách řidiči na silnici v Pardubicích v ulici Hradubická (směr z Hradce Králové na Pardubice), kde skončilo na střeše nákladní vozidlo. V kabině automobilu zůstala uvězněna osoba.

Hasiči po svém příjezdu museli vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení řidiče ze zcela zdemolované kabiny. Muže hasiči po vyproštění přenesli na nosítkách z lesa k silnici, kde další hasiči připravili stanoviště k přistání vrtulníku letecké záchranné služby. Řidič měl ale neskutečné štěstí a neutrpěl taková zranění, se kterými by byl vrtulníkem transportován do nemocnice. Zdravotníci muže převezli do nemocnice sanitním vozem.

Jednotka hasičů poté musela pomocí motorové pily rozřezat stromy, které se při nehodě zlomily a ležely na vozidle. Na pomoc byl povolán vyprošťovací automobil, kterým byl havarovaný nákladní vůz vyproštěn. Hasiči zamezili úniku provozních náplní a jelikož olejová skvrna od nákladního vozu vedla až téměř k obci Stéblová, byl na místo povolán správce komunikace k odstranění provozních náplní na vozovce.

Po dobu odstraňování následků nehody byla silnice zcela uzavřena.

Autor: por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje
Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje