Východočeská Sahara slavnostně otevírá. Písčina u Čeperky má i novou naučnou tabuli

Pardubicko – Víte, kde se nachází místo, kterému se přezdívá „východočeská Sahara"? Najdete ho v Čeperce nedaleko vlakového nádraží. Žije na něm řada vzácných druhů rostlin a živočichů

Zajímavé je, že se tak trochu paradoxně nachází pod dráty elektrického vedení, které vedou z opatovické elektrárny směrem k Podůlšanům.

Slavnostní otevření Písčiny u Čeperky 

Slavnostní otevření této unikátní lokality, která nese název Písčina u Čeperky, se uskuteční v sobotu 21. října 2023 od 9:30 hodin. 

Na tuto akci se můžete vypravit i přímo od základní školy. Od té se bude odcházet v 9:00 hodin.

Součástí slavnosti, kterou pořádá Obecní úřad Čeperka, Základní škola Čeperka, organizace Pestré Polabí a Koalice nevládek Pardubicka, bude odhalení nové naučné tabule. Na její tvorbě se podíleli i žáci 4. a 5. třídy Základní školy Čeperka

Nebude chybět ani zpěv Čiperek (dětského sboru) a drobné občerstvení

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pestré Polabí si pro zájemce připravilo i krátkou exkurzi po lokalitě. O výklad se postará předseda spolku Martin Trávníček.

Unikátní lokalita s opravdovými skvosty 

„Chceme upozornit na unikátní lokalitu, o které třeba ani někteří místní netuší, jaké skvosty ukrývá. Cílem je, aby ji poznali víc a blíže se s ní seznámili. A to nejen obyvatelé Čeperky," řekla ředitelka čeperské základní školy Lenka Burešová.

„Naší snahou v projektu Komunita pro komunitu je podporovat aktivity, které prohlubují mezigenerační a sousedské vztahy. A právě tato akce je jednou z těch, o nichž jsme přesvědčeni, že mohou mít pro komunitu přínos," uvedla Jana Machová, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka

Tato organizace zastřešující neziskové organizace v Pardubickém kraji je jedním z klíčových partnerů projektu Místní akční skupiny (MAS) Regionu Kunětické hory, který nese název Komunita pro komunitu. Je spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost plus.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ