Krajská mládež na olympiádě válí. Má stříbro v hodu oštěpem i plavání…

První medaile na Hrách VIII. Letní olympiády dětí a mládeže v Brně vybojovaly druhý soutěžní den naše plavkyně. Stříbro vylovila z bazénu krytého plaveckého bazénu Za Lužánkami Tereza Čabanová, která v závodě na 100 metrů znak nestačila pouze na Natálii Tužilovou ze Středočeského kraje. Bronz přidala Nela Hýblová, která v závodě na 200 metrů motýlek zaostala za dvojicí reprezentantek Jihomoravského kraje, za vítěznou Adélou Držmíškovou a druhou v pořadí Clementinou Fraňkovou.

Velmi blízko k bronzové medaili měl Aleš Balcar (ročník 2003) v závodě na 200 metrů volný způsob. Rovněž čtvrté místo obsadil v kategorii chlapců ročník 2005 Dominik Houf v polohovém závodě na 200 metrů, v závodě na 200 metrů volný způsob skončil pátý. Pátá místa obsadily také Karolína Teplá (2004) v závodě na 100 metrů znak a Tereza Čabanová v polohovém závodě na 200 metrů.

Stříbro z hodu oštěpem starších dívek pro Hanu Hájkovou
Stříbro v hodu oštěpem vybojovala atletka Pardubického kraje Hana Hájková z Moravské Třebové. Atleti pokračují ve svých soutěžích dnes od 13 hodin.

Fotbalisté schytali debakl, ale čtvrtfinále jim neuteklo
Fotbalisté Pardubického kraje uzavřeli na olympiádě dětí a mládeže základní skupinu turnaje zápasem proti suverénnímu Moravskoslezskému kraji. Zápas měl jednoznačný průběh a po závěrečném hvizdu svítil na tabuli stav 7:0 pro chlapce z východní části republiky. Ani krutá prohra nic nemění na tom, že si Pardubický kraj zahraje čtvrtfinále, a to proti Olomouckému kraji. Zápas začíná v úterý v 10 hodin na stadionu FC Medlánky.

Orientační běžci sbírali zkušenosti
První disciplínou – sprintem – začala soutěž také pro orientační běžce. Trať v Zamilovaném hájku závodníkům z Pardubického kraje moc nesvědčila, takže o přední příčky bojovali především soupeři. Není však všem závodům konec, ještě jsou na programu dvě disciplíny, ve kterých může být rozložení sil úplně jiné.

Pardubický kraj v polovině soutěží jedenáctý
Pardubický kraj je v polovině olympiády dětí a mládeže se ziskem 111 bodů jedenáctý. Na čele průběžného pořadí krajů je Jižní Morava před Středočechy a sportovci Hlavního města Prahy. Ziskem jedné zlaté, dvou stříbrných a dvou bronzových se náš kraj řadí na osmé místo. Dosud nejvíce medailí získali Jihočeši.

Zdroj a foto: Pardubický kraj