Zlý bankéř jako „šňupající výčepák" pobavil Pardubice, kterým v dětství fandil v hokeji

Pardubice – Herec Tomáš Jeřábek, který je známý jako zlý bankéř z reklamy společnosti Air Bank, má Pardubice spojené hlavně s divadlem.

Často jezdil do „Devětadvacítky" 

„Často jsme sem jezdili hrát do Divadla 29 s Divadlem Vosto5, jehož jsem dodnes členem," řekla jedna z hvězd souboru, který se specializuje hlavně na improvizaci a autorskou tvorbu. „Přes jedny prázdniny jsem dělal jeden site-specific projekt v Automatických mlýnech, a to ještě před jejich rekonstrukcí," poznamenal Tomáš Jeřábek. Ten zavítal na letošní GRAND Festivalu smíchu do Východočeského divadla s pražským Dejvickým divadlem s inscenací Fifty.

Dojmy z festivalového představení byly skvělé

„Dojmy z festivalového představení byly skvělé. Diváci ho přijali velmi pozitivně. Smáli se od začátku až do konce. Ale zároveň tam nechyběly ani chvíle, kdy publikum ani nedutalo. Hrálo se nám tu moc hezky," podotkl populární herec, který v inscenaci Petra Zelenky dokázal pobavit.

„Fifty je hra o nás. O tom, co se může stát, když chce člověk ze života vytřískat co nejvíc," sdělil Tomáš Jeřábek. „Někdy si jdeme úplně slepě za tím, co bychom si přáli zažít a užít a kolikrát si ani neuvědomíme, že přicházíme o spoustu jiných věcí, které by mohly být daleko příjemnější než to, za čím se ženeme," podotkl představitel „výčepáka" Toma, který si kuráž dodává šňupáním kokainu.  

Malá, ale v příběhu docela zásadní role

„Mám postavu Toma moc rád. Je to malá role, ale v ději příběhu docela zásadní," nechal se slyšet Tomáš Jeřábek. „Je příjemné, když člověk jde do divadla, těší se na představení, protože mu přijde velmi dobré a zároveň ví, že jeho figura není žádná strašná kláda, ze které by byl nervózní a nějak moc ho vyčerpala," shrnul Tomáš Jeřábek, jehož potěšilo, že se s Dejvickým divadlem mohl objevit na prestižní celorepublikové přehlídce nejlepších divadelních komedií.

Jako kluk fandil v hokeji Tesle Pardubice

„Festival zaměřený čistě jen na komedie je skvělou myšlenkou. Myslím, že si to ten žánr zaslouží," dodal kolínský rodák, který jako kluk fandil v hokeji Tesle Pardubice. „Moje maminka navíc kdysi v Pardubicích dálkově studovala ekonomii. Když jsem byl malý, tak mě sem občas brala s sebou," uzavřel Tomáš Jeřábek. 

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: dejvickedivadlo.cz – Hynek Glos