Umělá inteligence s dětmi zahájila pardubický GRAND Festival smíchu

Pardubice – Umělá inteligence ztělesněná herečkou Karolínou Šafránkovou společně s dětmi z Mladého divadelního studia LAIK zahájila ve Východočeském divadle letošní 24. ročník GRAND Festivalu smíchu

Ostrůvek dobré nálady a zábavy

„Pevně věříme, že umělá inteligence divadlo nikdy nevytlačí, pokud budeme mít chuť se i nadále takto potkávat," sdělil ředitel pořádajícího Východočeského divadla Petr Dohnal při slavnostním úvodu prestižní celorepublikové přehlídky divadelních komedií. „Jsem rád, že v divadle znovu můžeme vytvořit ostrůvek dobré nálady a zábavy," podotkl Petr Dohnal, který obvykle zahajoval festival společně s nejvyšším vedením města.     

Jiný program současného i předchozího primátora  

„Současný primátor Jan Nadrchal se letošního slavnostního zahájení zúčastnit nemohl, protože měl jiný program. Ten bývalý už by mohl, ale zřejmě měl také jiný program," narážel šéf divadla na fakt, že pardubického exprimátora Martina Charváta čerstvě pustili z vazby.  

Zastupitelstvo? „Hořká komedie," glosovala náměstkyně   

„Nynější pan primátor předsedal trochu jinému divadlu," reagovala náměstkyně primátora Jiřina Klčová. „Ale také je to vlastně hořká komedie," glosovala Jiřina Klčová jednání pardubického zastupitelstva. „Těší mě, že jsem z něj alespoň na chvíli mohla odejít a strávit část večera v divadle," dodala náměstkyně primátora.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: GRAND Festival smíchu