Závodiště se zapojilo do projektu Ukliďme Česko, přijít může kdokoliv

Pardubice – Závodiště je znovu součástí celonárodního projektu Ukliďme Česko. Do úklidu v okolí pardubického hipodromu se může zapojit kdokoliv. V sobotu 6. dubna se sejdou dobrovolníci, aby jen pár dnů před startem letošní dostihové sezony společně uklidili příkopy podél přilehlých komunikací a také lesík, který odděluje příjezdovou cestu k závodišti od železniční trati. 

Akce Ukliďme Česko je už 11. ročníkem celonárodního úklidového projektu, kterého se každoročně účastní stovky dobrovolníků. Cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek nejen v přírodě. Po loňském pozitivním ohlasu se pořadatelé pardubických dostihů rozhodli jít do projektu znovu. Pozemky v okolí závodiště patří více majitelům, proto pořádající Dostihový spolek těší podpora radnice městského obvodu ve Svítkově. Ta zdarma zajistila kontejner pro ukládání sesbíraného odpadu. 

Sraz dobrovolníků je v sobotu 6. dubna v 9:00 hod. u hlavní brány pardubického dostihového závodiště. Účastníci akce se rozdělí do sektorů, k dispozici budou také pytle na odpadky. Po skončení úklidu je pro zájemce připravena komentovaná prohlídka dostihové dráhy.

Více o projektu najdete na stránkách www.uklidmecesko.cz, v případě akce Pardubického závodiště pak v odkazu https://www.uklidmecesko.cz/event/43186

Autor: Kateřina Anna Nohavová
Zdroj a foto: Dostihový spolek a.s.