Skuteč se připravuje na přestavbu městské knihovny na multifunkční kulturní centrum

Chrudimsko – Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil město Skuteč, kde se starostou Jaroslavem Hetfleišem a místostarostou Milanem Peškem jednal o aktuálně připravovaných investicích jak města, tak kraje. Tou nejvýznamnější je vybudování kulturního a kreativního centra Skuteč. Na tuto investici získalo město dotaci 40 milionů korun z Národního plánu obnovy.

Skuteč byla úspěšná s žádostí do Národního plánu obnovy na úpravy městské knihovny, která se se stane víceúčelovým zařízením, prostorem pro kulturní, sociální, vzdělávací a tvořivé volnočasové aktivity. Výše dotace dosáhne 40 milionů korun. Předpokládaná projektovaná částka činí 100 milionů korun s tím, že město nyní připravuje výběrové řízení na zhotovitele stavby tak, aby ještě v letošním roce byla stavba zahájena," uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že mezi další úspěšné žadatele z našeho kraje patří také Moravská Třebová, Polička a Jablonné nad Orlicí. Stávající knihovna se podle plánů města přesune do budovy bývalé banky nedaleko náměstí.

V květnu letošního roku začne dlouho debatované budování kruhového objezdu na obchvatu Skutče na silnici II/358 v místě stávajícího křížení se silnicí II/306 směrem na Prosetín. „Na začátku dubna by měla být zahájena stavba, která byla odložena mimo jiné z důvodu, že se nám v rámci jednoho z předchozích výběrových řízení nepřihlásila žádná firma. Vedení města jsme však dali jasný závazek, že tuto stavbu zrealizujeme. Po Velikonocích by měla být stavba předána s dokončením na konci května," řekl hejtman.

Toho starosta Hetfleiš informoval také o záměru vybudovat cyklostezku ze Skutče přes Lažany až do Předhradí, jejíž stavba by mohla být zahájena ještě v letošním roce. Město řeší také obnovu veřejných prostranství ve Skutči i místních částech. Měla by se tak změnit podoba návsí ve Skutíčku a Radčicích i areálu u koupaliště. Nově by mělo vzniknout tržiště v Tylově ulici a chodník ve Žďárci na výjezdu k městu. Řeč byla také o podpoře dobrovolných hasičů. Ve Skutči funguje JPO II, která patří z hlediska počtu výjezdů mezi nejvytíženější v regionu.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj