„Zahrát si v pardubické hokejové aréně pro dobrou věc? Krásný zážitek," svěřil se bývalý výtečný fotbalista Vladimír Šmicer…

Pardubice – Ve sportu toho dokázal mnoho. Během své bohaté profesionální kariéry vyhrál tolik trofejí, že si dokonce vysloužil přezdívku Štístko. Bývalý úspěšný český fotbalový záložník Vladimír Šmicer se však tentokrát představil v úplně jiné roli. V pardubické enteria areně byl v neděli odpoledne posilou hokejového týmu HC Olymp Praha.

V pardubické hale měl premiéru

„Byl to pro mě krásný zážitek," svěřil se Vladimír Šmicer. „Pardubice jsou hokejovou baštou. Ve zdejší hale jsem si zahrál úplně poprvé. A když jsem viděl pod stropem dresy všech těch slavných hráčů, jako byl Dominik Hašek, Otakar Janecký nebo třeba Jiří Šejba, říkal jsem si, jaká to je pro mě čest," nechal se slyšet známý sportovec, který však se svým nedělním výkonem nebyl úplně spokojen.

Hned při prvním střídání zakopl

„Hned při prvním střídání jsem zakopl," přiznal s úsměvem a vyzdvihl snahu spoluhráčů, kteří mu dokázali připravit řadu zajímavých gólových příležitostí. „Gól jsem bohužel nedal, i když je pravda, že kluci mě před brankou častokrát hledali," usmíval se Vladimír Šmicer, který uznal kvality týmu soupeře. Tím byli hráči Riders Univerzity Pardubice

Zajímavá hokejová show plná hvězd v čele s Martinem Dejdarem podpořila školu SVÍTÁNÍ
« z 60 »

Diváci viděli hezký hokej

„Abych řekl pravdu, tak jsem si dopředu nezjišťoval, proti komu v Pardubicích změříme síly. Jakmile jsem viděl, že jde o tým mladých kluků, tak jsem se trošku lekl. Od prvních chvil bylo zjevné, že jsou to dobří hokejisté. Zápas se odehrál v rychlém tempu, ale naštěstí na nás byli soupeři hodní a nechali nás hrát a vstřelit i nějaké góly. A alespoň se diváci mohli bavit a viděli hezký hokej. To se mi líbilo," podotkla česká fotbalová legenda, kterou potěšilo, že hokejová show plná hvězd měla charitativní podtext. Výtěžek totiž putoval na konto Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ, která už 30 let pomáhá hendikepovaným dětem z celého Pardubického kraje. 

Když může, tak rád pomůže„Když můžu, tak se rád takových akcí účastním a podpořím je. Musíme si pomáhat," sdělil Vladimír Šmicer, který má ve své fotbalové sbírce stříbro a bronz z Eura, je vítězem Ligy mistrů, Poháru UEFA, francouzské i české ligy, anglického FA Cupu a mnoha dalších trofejí.

Autor: Tomáš Dvořák
Foto: Škola Svítání