Lékárna.cz postupně rozdává dary ze své velké sbírky…

Chrudim – Do veřejné sbírky na Lékárna.cz poslali dárci za 15 měsíců její existence celkem 2 miliony korun. Přispělo už 36 tisíc dárců – zákazníků i zaměstnanců. Lékárna.cz je s podporou vzácných spojena téměř 20 let, pomohla už víc než desítce spolků a pacientských organizací.

„Vždycky nás něco překvapí – třeba že 5 tisícovek dárců přispívá do naší sbírky opakovaně a že hned několik desítek zákazníků, kdykoli u nás nakoupí něco pro svoje zdraví, myslí i na pomoc ke zdraví jiných a přihodí dar vzácným. Velmi si toho vážím," říká Vladimír Finsterle, zakladatel  společnosti Pears Health Cyber, která největší lékárnu na českém internetu i veřejnou sbírku provozuje. Zdůrazňuje, že společnost předává nemocným každou korunu, kterou ve sbírce získá.

Aktuálně předala už třetí várku darů v celkové výši 700 tisíc korun zástupcům 6 dalších spolků. Společným jmenovatelem toho, k čemu získaný dar použijí, byly informace a zkušenosti. „Jestli vzácné něco spojuje, je to izolace, ve které se ocitají, když se nemoc projeví. Nemocní a jejich blízcí se učí žít s nemocemi, kterými na světě trpí jen pár lidí a tak se o nich jen málo ví, natož jak je léčit nebo jak si poradit s některými problémy. Rádi jsme podpořili projekty typu kniha pro rodiče pacientů, rekondiční pobyty a setkávání rodin nemocných s odborníky, webové stránky, edukační projekty – zvlášť když je často připravují ti, kdo mají osobní zkušenost s nemocí a chtějí se podělit o informace, které sami často pracně hledali možná po celém světě," dodává V. Finsterle.    

· 100 000 korun jsme věnovali spolku ALSA na rekondiční pobyty s konzultacemi odborníků pro pacienty s amyotrofickou laterální sklerózou a jejich rodiny;

· 100 000 korun získala pacientská organizace Lymfom Help na setkání pacientů s lymfomem centrálního nervového systému s odborníky;

· 100 000 korun jsme poslali  HAE Junior na letní edukační pobyt pro děti se vzácnou poruchou imunity;

· 100 000 korun pomůže spolku Willi-Prader k organizaci setkávání rodin, které pečují o nemocného s nevyléčitelným Willi-Prader syndromem;

· 100 000 korun jsme přispěli Spolku pro atypické parkinsonské syndromy na vytvoření interaktivních webových stránek s edukací a kontakty na odborníky;

· 200 000 korun jsme poslali Klubu pacientů s cystickou fibrózou na vydání edukační knihy o cystické fibróze pro nemocné a jejich rodiče.

O projektu Vzácní vzácným: Účelem veřejné sbírky na Lékárna.cz je získávat finance na podporu a rozvoj aktivit, které cíleně zlepšují životní podmínky pacientů se vzácnými nemocemi (sociální a léčebná podpora, ozdravné pobyty, edukační kampaně, nákupy zdravotnických pomůcek a přístrojů dle individuálních potřeb). Finanční prostředky jsou určeny pro pacientské organizace, spolky i fyzické osoby.


O Pears Health Cyber: Společnost Pears health Cyber, s.r.o, provozuje od roku 1999 největší lékárnu na českém internetu, Lékárna.cz je historicky první internetový projekt tohoto druhu. Dnes kromě nejširšího sortimentu pro zdraví a krásu nabízí také poradenskou službu lékárníků. Přístupem k zákazníkům a pacientům si zakládá na lidskosti, laskavosti a excelentní zákaznické zkušenosti.

Zdroj a foto: Pears Health Cyber Europe, s.r.o.