Triple strike portálu Vychodni-Cechy.info

Hradec Králové – Oficiální turistický portál Pardubického kraje Vychodni-Cechy.info byl oceněn 1. místem za nejlepší turistickou prezentaci v kategorii Kraje a regiony v rámci soutěže Zlatý erb 2022.  Výsledky byly slavnostně vyhlášeny v rámci konference ISSS v královéhradeckém Kongresovém centru Aldis v pondělí 16. května. Zlatý erb je známou soutěží o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí.

„Portál je pro nás nejdůležitější marketingový nástroj při propagaci regionu a těší nás, že ocenění získává v této soutěži pravidelně od roku 2007. Vzhledem k tomu, že ocenění nejvyšší získal ve všech třech posledních letech, tak bych úspěch pomocí bowlingového žargonu označil za triple strike. Věřím, že nadále bude bodovat nejen v této soutěži, ale zejména u lidí, kteří plánují trávit dovolenou a volný čas v našem regionu," uvedl krajský radní pro cestovní ruch Alexandr Krejčíř.

Největší devizou portálu je bohatý a aktuální obsah, který je propojen s dalšími informačními systémy a spravován nejen turistickými informačními centry, ale také samotnými provozovateli objektů, poskytovateli služeb a pořadateli akcí. Tomu napomáhá i skutečnost, že informační obsah je sdílen s portály turistických oblastí, městy a také celostátními turistickými portály, aby se zpracovaný a aktualizovaný obsah portálu co nejvíce zužitkoval.

Portál zaujme i svými devíti jazykovými mutacemi, má integrovaný mapový portál a plánovač výletů i na více dní. Součástí je také velké množství turistických programů, které jsou na webu uspořádány podle cílových skupin a tematického zaměření. Nechybí ani bohatá videogalerie včetně virtuálních prohlídek či přehled aktuálně pořádaných soutěží. Mnohé jistě zaujme navigátor Viki, který umožňuje rychlé nalezení hledané informace pro návštěvníky. K nalezení jsou na portálu také sezónní informace, v zimě jde o aktuální informace o provozu vleků a úpravě běžkařských stop, v létě informuje o kvalitě přírodního koupání či sjízdnosti vodáckých řek.

Databáze portálu čítá více jak patnáct tisíc objektů a disponuje bohatým kalendářem akcí. Projektový manažer Vít Pechanec ze společnosti World Media Partners, která zajišťuje provoz portálu, doplňuje: „Je zajímavé, jak se projevila pandemie na obsahu kalendáře akcí. V roce 2019 jsme se přiblížili k počtu 20 tisíc akcí v databance, v roce 2020 to kleslo k 11 tisícům a v roce loňském dokonce k 8 tisícům. Po zhruba dvouletém propadu vidíme velký zájem o pořádání kulturních, sportovních a jiných volnočasových aktivit v regionu. Očekáváme, že letos by se počet pořádaných akcí mohl vrátit k číslům před covidem."

Portál je propojen se sociálními sítěmi Pinterest, Instagram a Facebook a přehled významných akcí rozesílá formou newsletteru každý týden registrovaným odběratelům.

Přehled ocenění portálů za celou jeho historii je k nalezení na www.vychodni-cechy.info/oceneni-portalu/.

Autor: Bc. Denisa Píšová
Zdroj a foto: Pardubický kraj