Pět červených fešáků. Krajští a okresní hasiči mají nové automobily

KRAJ – V pátek si v Petrovicích nedaleko Letohradu okresní a krajští dobrovolní hasiči převzali od hejtmana Martina Netolického klíče k pěti novým vozidlům, jejichž nákup Pardubický kraj finančně podpořil celkovou částkou 2,5 milionu korun.

Dobrovolní hasiči ze všech čtyř okresů Pardubického kraje – Pardubice, Svitavy, Ústí nad Orlicí a Chrudimi se mohou těšit z nových automobilů. Nový vůz mají také krajští dobrovolní hasiči.

„Dlouhodobě podporujeme nejen jednotky sborů dobrovolných hasičů, ale také okresní a krajské sdružení. Ve spolupráci s krajským starostou dobrovolných hasičů jsme přemýšleli, jak podpořit činnost okresních a krajského sdružení hasičů. Krize z posledních let nám zcela zřetelně ukázaly, že kvalitní zázemí je pro dobrovolné hasiče extrémně důležité, a to nejen z hlediska požární ochrany. V rámci kulturního a společenského života zastávají také velmi důležitou roli především v menších obcích. Nákup čtyř automobilů pro okresní sdružení a jednoho automobilu pro krajské sdružení opět posune jejich pracovní podmínky a operativnost. Z dlouhodobého hlediska nedává smysl převádění vyřazených krajských vozidel pro sbory a sdružení hasičů, protože se jedná o vozidla, u která je potřeba následně v krátkodobém horizontu opět vyměnit. Předání nových automobilů je tedy dalším odškrtnutým úkolem, který jsme si ve spolupráci s hasiči dali," řekl hejtman Martin Netolický.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj