Radost z kradeného kola trvala jen půl hodiny

Pardubice – Ostříží zrak a paměť jako slon, i tohle patří do výbavy strážníků. Ne každý to ale ocení, jako třeba zloděj z našeho nedělního příběhu.

Strážníky zaujal svou jízdou na kole. Na té by nebylo nic zvláštního. Ale právě kombinace osoby, která má poměrně často problém s porušováním zákona a celkem hezkého značkového kola se zdála strážníkům podezřelá, takže se rozhodli prověřit, kde muž ke kolu přišel. Podle předpokladů nedokázal vysvětlit, jak si kolo obstaral. Nejprve to zkoušel s verzí, že si kolo vypůjčil od neznámého muže, pak přišel na řadu bratranec, který vlastně kolo ukradl.

Zajímavý byl i obsah batohu, který měl muž na zádech. Při jeho předložení mu nedokázal pomoci už ani zázrak. Černá kukla, rukavice, přeštípnutý bezpečnostní řetěz, pákovky i malé kleště a nožík. Tenhle výčet zaujal nejen strážníky, ale i přivolanou hlídku Policie ČR, která si podezřelého muže převzala k dalšímu šetření. Po půl hodině dostali strážníci zprávu, že se muž ke krádeži doznal. Prý ho krátce před tím, než ho zastavili strážníci, ukradl v Polabinách.  

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice