Opilá byla i dvanáctiletá holčička…

Pardubice – Začátek prázdnin je třeba oslavit, ale ne vždy alkoholem. Platí to zejména pro děti školou povinné a studenty mladší 18 let. S oficiálním začátkem prázdnin měli strážníci Městské policie Pardubice plné ruce práce. Mládež ty oslavy pojala ve velkém už za světla.

Partičku čtyř hochů zastavili strážníci na Dukle. Jeden byl zodpovědně střízliv, další dva solidárně podpírali třetího již poněkud brkajícího kolegu. Za soudržnost a nefalšovanou lítost by možná zasloužili uznání, ale výsledky dechových zkoušek jim to kazí.

Chlapci ve věku 13, 14 a 15 let vyfoukli postupně 0,75, 0,96 a 0,69 promile a byli předáni rodičům. Před jedním z otců dokonce strážníci provinilce raději sami rychle schovali za svá záda, aby trestná výprava nezačala příliš razantně už na místě. 

V dalším případě zase kolegové museli partu nezletilců přímo v centru města nahánět. Slavili ve čtyři odpoledne přímo před vraty základní školy a před strážníky se dali na krátký a marný útěk. 15letý mladík po rozcvičce nadýchal skoro 1 promile alkoholu, 14letá dívky 0,86 promile, 14letý hoch 0,69 promile a největší překvapení z kategorie nepříjemných byla pro strážníky 12letá dívenka, která popíjela s partou a nadýchala 0,32 promile.

A večer přišly na řadu Tyršovy sady. Tam hlídka postupně našla dívku s 0,52 promile a poté dva mladíky s 0,61 a 0,50 promile alkoholu v dechu. Všem bylo 17 let a strážníci je stejně jako v předchozích případech předali rodičům. Oznámení poputuje i na příslušný orgán sociální péče.

Zejména rodičům na tomto místě doporučujeme probrat s potomky možná rizika vzniku závislostí a další rizika takového jednání. Jako například noční telefonáty spojené s vyzvedáváním potomků, následované pohovory s úředníky.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •