Muzeum už letos nabídne dvě expozice v nových prostorách Zámku Pardubice…

Pardubice – Radní Pardubického kraje tento týden schvalovali termíny otevření staronových stálých expozic Východočeského muzea v Pardubicích. Do nových prostor se v novém aranžmá přesunou expozice skla a numismatiky, obě budou k vidění už ve druhé polovině letošního roku.

„Místo, kde dosud byla umístěna expozice skla, se vrátí ke svému původnímu historickému účelu společenského sálu. V současné době je tento prostor vystěhovaný a koncem července bude po menších úpravách prozatímně zprovozněný. Jeho konečnou podobu spolu s celým zázemím navrhuje ateliér architektky Evy Jiřičné a kraj se pro tuto část obnovy Zámku Pardubice bude ucházet o evropské dotace v dalším období," uvedl 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.

Expozice skla Východočeského muzea je mimořádná v rámci celé republiky svou šíří i zastoupením významných sklářských výtvarníků a těší se velkému zájmu i zahraničních turistů. „Jsem rád, že pro ni máme možná ještě lepší místo, než to dosavadní. Velkou roli tady hraje denní světlo a nové prostory v západním křídle paláce jsou po celé odpoledne v ideálních světelných podmínkách. Otevřít zde chceme alespoň na část letošní letní sezóny od srpna 2020. Pro další významnou sbírku numismatiky budou upraveny suterénní prostory paláce, kde bývaly pohlednice, a to od listopadu letošního roku,"dodal Línek.

Zdroj a foto: Pardubický kraj