Muž hrál postiženého, přítomnost strážníků mu vrátila řeč i chůzi

Pardubice – Slova strážníkova léčí. Bohužel zatím jsme úspěšní jen v ojedinělých případech a tedy zatím ani nepředstavujeme konkurenční hrozbu panteonu světců různého význání.

V pondělí hlídka vyjela na nástupiště hlavního nádraží Pardubice, kde měl muž vypadnout z vlaku při vystupování. Naštěstí se při pádu nezranil, od počátku obtížně a nesrozumitelně komunikoval. Uvedl, že je nemocný a unavený a z postupného rozhovoru vyplynulo, že bydlí na Dubině a chtěl by odvézt domů. Strážníci mají samozřejmě pochopení pro zdravotní hendikep, ale také měli podezření, že mužův zdravotní stav je výsledkem herecké improvizace.

Muži proto nabídli, že jej doprovodí ke stanovišti taxislužby, která jej domů dopraví. V té chvíli došlo k zázračnému uzdravení. Muž, který doteď nemohl na nohy a mluvil s výraznými obtížemi, náhle ožil. Vyskočil na nohy a jeho řečové centrum náhle spustilo se zrychlením, které by zaujalo i konstruktéra motorů od Ferrari. Po tomto zázračném vyléčení z mnoha neduhů došel před nádražní halu sám. Tam jej také přešla zlost, strážníkům se omluvil a domů vyrazil autobusem. 

Strážník se musí zorientovat i v Maďarštině

Pardubičtí strážníci jsou nadáni mnoha netušenými směry. V pondělí při řešení jiné události si hlídka povšimla i zapomenutého telefonu na lavičce autobusového nádraží. Přístroj dokonce i v té chvíli zazvonil. A teď pozor! Strážníci dokázali telefon majitelce vrátit, i když se ze sluchátka ozvala Maďarština.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto:Městská policie Pardubice