Deštivou tečku festivalu Pernštejnlove obstarala komedie Adéla ještě nevečeřela

Pardubice – O závěrečnou deštivou tečku hlavní části letního festivalu pod širým nebem Pernštejnlove se postarala hororová muzikálová komedie Adéla ještě nevečeřela. S kriminalistickým kabaretem na motivy oblíbeného filmu zavítal na nádvoří pardubického zámku soubor Ty-já-tr/HROBESO. 

„Vždy ve střehu!"

„Vždy ve střehu," hlásá věhlasný detektiv Nick Carter z New Yorku, který je pozván do Prahy, aby zde pomohl vyřešit záhadný zločin – zmizení psa hraběnky Thunové… 

Magická atmosféra secesní Prahy otevírá náruč zločinu i lásce, tak hlavně neztratit hlavu a nechválit dne před večeří!

Autorem divadelní adaptace známého příběhu, v němž jednu z hlavních rolí hraje populární masožravka, je Radek Balaš. Režisérem představení pak Luděk Horký. O hudbu se postaral Ondřej Brousek, o choreografii Martin Pacek.

I v dešti pokračovali dál

Hlavní roli slavného amerického detektiva Nicka Cartera přesvědčivě ztvárnil Kryštof Mende, kterému zdatně sekundoval Ondřej Pečený jako pražský policejní komisař Josef Ledvina. Kvalitní výkony však podal celý soubor, jenž se musel vyrovnat s tím, že déšť průběh představení značně zkomplikoval. Přesto ale stejně jako diváci zaslouží absolutorium, že po první půlce hru „neodpískal" a i v nepříznivém počasí se pokračovalo dál.      

„Pražský soubor Ty-já-tr/HROBESO na toto pardubické hostování asi jen tak nezapomene," glosovala propršené představení dramaturgyně festivalu Kateřina Fikejzová Prouzová.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: PernštejnLOVE