Kradli ve velkém a zavolali si na to taxík…

Svitavsko – Policie ČR řeší i v době nouzového stavu ze dne 14. května drzost zlodějů. Dvojice z Moravskotřebovska, v jeden den navštívila celkem čtyři různé prodejny, kde neutratila ani korunu. Dvojice získala zboží v hodnotě téměř 35 000 korun.

Jednalo se o muže ve věku sedmadvacet let a o dva roky mladší ženu. Oba je viníme ze zločinu krádeže. Asi se i u nich projevila stará pravda že „s jídlem roste chuť“. První skutek měli provést v Moravské Třebové. Tam z prodejny zmizelo tričko za 600 korun. Další tři prodejny již navštívili ve Svitavách. Dvě z nich, po jejich návštěvě, přišly o zboží v hodnotě téměř 1700 korun

Poslední v řadě byla prodejna obchodního řetězce. Zde se měl muž chovat jako obyčejný nakupující s jediným rozdílem, že placení u pokladen pro něj nepřicházelo v úvahu. Vždy vyjel vstupními dveřmi na parkoviště před obchodem. Kde již čekala žena a vyvezené zboží skládala do připravených tašek. To se mu povedlo celkem třikrát. U posledního nákupního košíku jim již sekundovala naše hlídka. Sortiment takto získaného zboží se skládal od potravin, přes květiny až po nářadí. Kromě toho, že za zboží neplatili, měli jej v plánu odvézt vozidlem taxislužby, které si na místo přivolali. Tímto jednáním měli způsobit škodu jen v této prodejně za téměř 32 500 korun. 

Oběma teď v případě prokázání viny před soudem hrozí trest odnětí svobody až na 8 let.

Zdroj: Policie ČR
Foto: ilustrační redakce

  •  
  •