Kopility v tělocvičně nahradila vysoce odolná okna…

Chrudim – Na SOŠ a SOU obchodu a služeb v Chrudimi jsou v současné době realizovány projekty na úsporu energií a to na dvou budovách. Jedná se o výměnu oken, montáž rekuperační jednotky a změny vnějšího pláště tělocvičny. Staveniště navštívil radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

„Na hlavní budově budou vyměněna všechna okna a zateplena půda. Tělocvična bude mít nový plášť s plechovými prvky, vyměněny byly původní kopility za nerozbitná skleněná okna. Rekonstruována byla také rekuperační jednotka.  Celkové náklady na stavební  práce budou činit 19,8 milionů, zapojeny jsou finanční prostředky z EU,“ řekl radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

„Výměna oken na hlavní budově bude částečně probíhat zároveň s výukou, organizačně to ale zvládneme. V tělocvičně ještě bude nutné v průběhu podzimu omezit na několik dní provoz na dokončení prací. Musím ale pochválit firmu, která naše projekty realizuje.  Snaží se nám vyjít vstříc a odvedená práce je velmi kvalitní“ sdělil ředitel školy Jaroslav Kořínek. Stavební práce budou dokončeny v létě 2021.

Školu v uplynulém roce navštěvovalo více jak 400 žáků. Podle vyjádření ředitele Kořínka došlo k nárůstu počtu žáků prvních ročníků v oborech  kuchař-číšník a prodavač. 

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •