Kateřina Macháčková poprvé jako sexuální koučka na pardubickém zámku

Pardubice – „Máte pocit, že máte malý penis? Když se řekne normální penis, tak se přece neuvádí jeho velikost," řekla uznávaná sexuální koučka ve hře Show Dr. Ruth, která byla k vidění ve čtvrtek večer na nádvoří pardubického zámku na divadelním festivalu Pernštejnlove v podání pražského Divadla v Řeznické. To ji ve městě perníku uvedlo vůbec poprvé pod širým nebem.

Jen 30 procent žen prožije při sexu orgasmus

„Víte, že jen 30 procent žen prožívá při sexu orgasmus," položila otázku do publika představitelka slavné poradkyně v otázkách sexuality Kateřina Macháčková. Ta divákům poděkovala za krásný večer. „A za to, že vydrželi i v dešti," nechala se slyšet jediná herečka, která v působivém monodramatu z pera amerického prozaika Marka St. Germaina účinkovala.

Líčila příběh Karoly Ruth Siegel, která přežila holokaust a navzdory nepřízni osudu a útrapám, jimiž za druhé světové války celá její rodina prošla, dokázala prožít bohatý, kvalitní a nevšední život. „Já jsem přežila, ale milion pět set tisíc jiných dětí ne," zdůraznila nejslavnější sexuální terapeutka, která žila ve vícero státech s odlišnými kulturami a našla si vlastní způsob, jak bojovat proti nejrůznějším konvencím a předsudkům.

Přístup k sexu v židovské tradici 

„Přístup k sexu v židovské tradici nebyl nikdy považován za něco hříšného. Byl brán spíše jako oslava lásky," pokračovala hlavní hrdinka hry, kterou režíroval Radim Špaček.

Smutný osud doktorky Ruth se šťastným koncem představuje zajímavou sondu do života rodilé Němky, jejíž rodiče přišli o život v koncentračním táboře. Jako dítě byla poslána do Švýcarska, poté působila jako snajpr v Palestině a následně zamířila do Spojených států amerických. Zde získala popularitu rozhlasovým pořadem, v němž radila lidem v oblasti sexu.

„Při sexu nedoporučuji žádnou hudbu. Měli byste se soustředit jeden na druhého," vyjádřila se Kateřina Macháčková, jejíž ztvárnění doktorky Ruth bylo velmi přesvědčivé.

Žena, která zvítězila nad Hitlerem

Zdařilé monodrama o jedné německé židovce, která zvítězila nad Hitlerem, je plné životního elánu, ale i přiměřeného nadhledu a jisté míry sebeironie. Úsměvné, milé a místy dojemné i provokativní představení dokázalo pardubické publikum oslovit a zaujmout.      

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: PernštějnLove