Humanitární sklad v Jindřišské vydá Ukrajincům zimní oblečení, poté bude uzavřen

Pardubice – Sbírkové místo v Jindřišské ulici, které od dubna sloužilo ukrajinským uprchlíkům pro výdej potravin, drogerie, oblečení aj., má před sebou poslední výdejní dny. V uplynulých třech měsících se v Jindřišské vydávalo v pravidelné dny už pouze oblečení, další pomoc město poskytovalo adresně podle individuální potřeby. 

Od srpna byl zájem o pomoc v porovnání s jarními měsíci minimální, ve dnech 4. a 6. října se bude naposledy vydávat oblečení, a to podzimní a hlavně zimní na nadcházející období. Poté bude prostor v budově úřadu prvního městského obvodu předán k dlouho plánované rekonstrukci a další pomoc bude město řešit s ukrajinskými uprchlíky napřímo.

Humanitární pomoc byla od jara vydávána uprchlíkům z Ukrajiny na základě dlouhodobého víza uděleného za účelem dočasné ochrany.  Do skladu v Jindřišské se dostavilo celkem 1784 lidí, převážně žen, kterým byla vydána humanitární pomoc pro takřka čtyři tisíce osob. Potravinová pomoc a drogerie byla vždy vydávána adresně nově příchozím a potřebným na základě individuálního posouzení pracovníků odboru sociálních věcí pardubické radnice, kteří po celou dobu zajišťují provoz centra.

Vydávaly se potraviny, drogerie, oblečení, drobné elektrospotřebiče, povlečení i kočárky. Za všechny dary město Pardubice i nyní opětovně velice děkuje všem svým občanům.

Autor: Alexandra Tušlová
Zdroj a foto: Magistrát města Pardubic