Domov u fontány bude mít nového ředitele…

Pardubice/Přelouč – Jediný domov pro seniory, který zřizuje Pardubický kraj, bude mít nového ředitele. Do výběrového řízení se stávající ředitelka Danuše Fomiczewová už nepřihlásila, v domově se nadále bude věnovat vzdělávání a školení. Radní Pardubického kraje potvrdili doporučení výběrové komise a novým ředitelem jmenovali od 12. ledna 2021 Martina Šveřepu.

„Nový ředitel pracuje v Domově u fontány už 9 let jako zástupce ředitelky pro technicko-ekonomický provoz a v době její dlouhodobé nemoci organizaci vedl. Má zkušenosti, doplnil si sociální vzdělání a věřím, že bude dobrým nástupcem dosavadní paní ředitelky, která v domově odvedla opravdu velký kus práce ve prospěch seniorů i zaměstnanců,“ uvedl radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

„Paní ředitelka udělala v kvalitě péče v tomto zařízení za dobu svého působení velký krok dopředu. Rád bych pokračoval ve vylepšování managementu kvality a jedním z mých cílů je třeba vybudovat v areálu také menší domek pro komunitní služby,“ řekl Martin Šveřepa.

Domov u fontány plánuje spolu s Danuší Fomiczewovou nechat akreditovat vlastní kurzy týkající se péče o klienty s demencemi a také paliativní péče.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •